Virtuální prohlídka školy

Poznáváme „známou“ Vídeň

21.11.2010 09:35

Ve středu ráno jsme se vypravili (2A a 1A NZG) společně s doktorkou Doležalovou a Kořínkovou na školní výlet do srdce střední Evropy, Vídně. Průzkumy tvrdí, že Vídeň je jedním z nejlepších měst pro život, jak jsme se mohli přesvědčit na vlastní oči. Vydali jsme do města proslulého dobrou kávou, Sachrem a krásným historickým centrem.

Jednodenní exkurzi jsme započali menší okružní jízdou, které více než historie v podání našeho průvodce vévodila pohádková spalovna navržená architektem Hundertwasserem. Touto jízdou jsme se dostali k zámku Schönbrunn, kde jsme měli rozchod a mohli si projít ve skupinkách to, co bylo v okruhu našeho zájmu,například přírodní labyrint, zámek, zahrady, ZOO.

My se po nahlédnutí do zahrad usadili v kavárně, kde jsme si zběžně procvičili němčinu: Einen Kaffee Latté ohne Zucker , bitte.

Po první vídeňské kávě jsme vyjeli do samotného centra. Prohlédli jsme si královské sídlo Hofburg, kde byli i falešní Mozarti, kteří se s námi nechtěli fotit. Následoval podle plánu Stephansdom, ke kterému jsme došli přes krásný bulvár plný luxusních obchodů. Když jsme se konečně ocitli na Stephansplatz, padl návrh, jestli bychom mohli zajít též na Mariahilferstrasse. A tak jsme šli, řítili jsme se po RIngstrasse jako šílení. Obrovská nákupní třída a dvě hodiny před námi. (…) Když jsme na místě srazu vyčerpání z nákupů čekali na zbytek skupiny, uvědomila jsem si, že mi Vídeň připadá čím dál tím menší, skoro jako Brno, jen chaotičtější a s hezčím centrem ohraničeným Ringstrasse.

S úsměvy na tváři a s bolavýma nohama jsme nastoupili do autobusu a jeli na naši poslední zastávku před odjezdem zpět - tou byly Hundertwasserovy domy. Neobvyklé, velmi zajímavé stavby, které se staly, stejně jako například Stephansdom nebo Schönbrunn, jedním ze symbolů Vídně. Po projití galerie a stánků se suvenýry si nás opět vyzvedl autobus, ve kterém jsme strávili dvě hodiny střídavým vyprávěním zážitků a usínáním.

Byl to velmi příjemný Ausflug, i když jsem ve Vídni byla už tolikrát. Se školou je to vždycky trošku jiné. Díky!

Tak se, město širokých bulvárů a kavárenských povalečů, těš na naši další (doufám brzkou) návštěvu.

zapsala Veronika Sellnerová, 2A NZG

Fotogalerie: Poznáváme „známou“ Vídeň