Virtuální prohlídka školy

Poznáváme krásy Španělska

23.06.2017 22:12

Ve dnech 28. května – 3. června 2017 se někteří žáci naší školy zúčastnili poznávacího zájezdu do Španělska.

První zastávkou našeho výletu bylo Monako, kde jsme navštívili místní oceánografické muzeum, kasino a den jsme zakončili koupáním na pláži.

Druhý den jsme přejeli do Španělska, kde jsme se ubytovali v pobřežním letovisku LLoret de Mar. Byli jsme ubytováni v hezkém hotelu s bazénem a polopenzí. Tento den jsme ukončili prohlídkou městečka.

Třetí den jsme započali návštěvou městečka Figueres a muzea jednoho z nejznámějších umělců Španělska, Salvadora Dalího. Muzeum nás všechny doslova uchvátilo. Poté jsme navštívili malebnou Gironu a její historické centrum.

Čtvrtý den nás čekala prohlídka Barcelony, kterou jsme začali v přístavu. Prošli jsme se hlavní třídou Las Ramblas a ochutnali místní speciality na tržnici Boquería. Naše prohlídka pokračovala návštěvou parku Güell a den jsme ukončili v katedrále Sagrada Familia.

Poslední den jsme lodí přepluli do letoviska Tossa de Mar, kde jsme strávili poslední chvíle našeho pobytu.

Celý zájezd byl velmi vydařený a všem se líbil. Navštívili jsme spoustu zajímavých míst a ochutnali spoustu zajímavých jídel. Seznámili jsme se s místní kulturou a procvičili jsme si naši španělštinu. Celý pobyt bychom rádi zopakovali a jsme vděční za tuto příležitost.

 

Enikö Vargová
a Sára Kvasničková
Septima AM

Fotogalerie: Poznáváme krásy Španělska