Virtuální prohlídka školy

Poznávací zájezd do Španělska

23.06.2019 13:12

V sobotu 25. 5. jsme měli v poledne sraz na Mendlově náměstí. Zde na nás už čekali skvělí profesoři - paní Hamerská, pan Bulat, pan Takáč a paní Hélová. Výběr těchto profesorů byl skvělý, protože celý zájezd s nimi byla zábava.

Jakmile přijel autobus a naložili jsme kufry, vyrazili jsme na cestu. Jeli jsme přes Rakousko, Itálii a Francii, kde jsme také stavěli ve městě Nice. S delegátem Jiřím Hájkem jsme měli prohlídku města Nice. Následný čtyřhodinový rozchod nám všem udělal radost. V podvečer jsme přejeli francouzským MHD k hotelu.

V pondělí jsme vyrazili do Španělského města Roses, kde nás příjemně překvapil, nebojím se říct, luxusní hotel hned vedle pláže s nádhernými pokoji a ještě lepším stravováním. Naskytla se možnost koupání, ale do moře se vrhlo jen pár našich otužilců.

O den později, tedy v úterý, jsme vyjeli na cestu k nádherné vyhlídce „Far de Cap de Creus“ a následně do rybářské vesničky, kde bylo nádherně čiré moře a ještě hezčí stavby. Myslím si, že se nám tam všem líbilo.

Ve středu jsme po snídani vyrazili do nejkrásnějšího města Španělska, Barcelony. Tady se k nám připojil česky mluvící průvodce, který bydlí v Barceloně. Ve městě jsme měli několik prohlídek, např. centra města, trhů, pláže a nádherné „Font Mágica“, neboli hrající a svíticí fontány. Při prohlídkách jsme se dozvěděli spoustu historických a zajímavých informací. Odpoledne jsme přejeli ke klášteru „Montserrat“ v horách, odkud je úžasný a fascinující výhled. Večer jsme přijeli k našemu hotelu v Salou, který také předčil naše očekávání. Pokoje byli skvěle zařízené, jídlo vynikající a areál fascinující.

Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili do měst Reus a Tarragona, kde jsme navštívili nádherné náměstí vzdáleně připomínající naše Václavské náměstí v Praze. Následující návštěva v Gaudího muzeu byla interaktivní, velice poučná, zábavná a zajímavá. Po prohlídce muzea jsme měli možnost si nakoupit v obchodním centru, což nám všem vyčarovalo úsměv na tvářích.

Předposlední den v pátek jsme v brzkých hodinách vyrazili na cestu do zábavního parku „Port Aventura“ nedaleko města Salou, ve kterém jsme byli ubytováni. V parku Aventura jsme byli více než 11 hodin a veškerý čas jsme plně využili k vyzkoušení nejrůznějších atrakcí od sjezdu na pneumatikách přes volný pád až po horské dráhy. Byl to velice vyčerpávající den, ale všichni jsme si ho plně užili a určitě máme na co vzpomínat.

Ve večerních hodinách jsme vyrazili na cestu zpět k nám do Brna, tentokrát přes Německo. Ještě na začátku jsme měli možnost nakoupit si vše potřebné na cestu. V autobuse jsme strávili více než 24 hodin, které utekly až podezřele rychle.

 

Celý týden jsme všichni prožili naplno. Z výletu jsme si odvezli více než jen úžasné vzpomínky, spoustu informací a fotek.

Výlet byl opravdu ohromující a předčil veškerá má očekávání. To, co jsme tam prožili, se nedá shrnout do krátkého článku a bylo by to na dlouhé vyprávění. Myslím, že za všechny mohu říci, že jsme si tento výlet velice užili a byl naprosto nepřekonatelný.  

S jistotou mohu říct jen to, že příští rok musím jet zase.

 

Mihula Lukáš, KV AM

Poznávací zájezd do Španělska