Virtuální prohlídka školy

Poslední den prvního pololetí – mezitřídní klání v minigolfu

25.02.2020 14:09

Poslední den I. pololetí a předávání pololetního vysvědčení proběhlo ve třídách T AM a T BN poněkud netradičně. Obě třídy se utkaly na turnaji v minigolfu, ale vyhlášení výsledků bylo tentokrát dvojí. Kromě medailí za sportovní výkony tu byly totiž slavnostně předány i výpisy z vysvědčení. Podívejme se na to, jak tuto události popisují a hodnotí sami účastníci.

Dne 30. 1. 2020 se naše třída, spolu s T AM, vydala na turnaj v minigolfu, který se konal v NC Královo Pole. Když jsme přijeli na místo, rozdal nám pan instruktor golfové hole a míčky. Poté nám vysvětlil pravidla. Všichni jsme se rozdělili do týmů po čtyřech. Každý tým měl svoji kartičku, do které jsme si zapisovali počet pokusů, a nakonec se vše posčítalo a vyhodnotil se vítěz. Našemu týmu se velmi dařilo a užili jsme si hodně zábavy i legrace. Když jsme dohráli, vyhlásili se vítězové z obou tříd a rozdaly se ceny ve formě bonbónů. Nakonec si obě třídy rozdaly výpisy z vysvědčení. Těším se na další společné školní výlety.

 (…) Jakmile všechny skupiny byly hotové, rozdělili jsme se podle tříd a začalo slavnostní předání vysvědčení. (…) Každý dostal k vysvědčení bonbónek. Nakonec jsme se dozvěděli, že naše třída [T AM] vyhrála v minigolfovém turnaji. Vyhlásili se nejlepší hráči ze všech. (…) Kromě celkového vyhlášení proběhlo i vyhlášení prvních tří nejlepších hráčů v každé třídě. Radost neměli jen výherci, ale my všichni, protože nás čekal den volna navíc. Tento způsob předání vysvědčení byl originální a skvělý. Bylo to mnohem lepší, než se učit ve třídě. Příští rok bych chtěla jít na podobnou akci a zase předat tímto způsobem vysvědčení.

A teď ještě popis prostředí a pár bezprostředních zážitků:

(…) Hala minigolfu je krytá a nachází se v areálu obchodního centra Tesco. Areál byl pěkně zařízený s dřevěnými stoly s ubrusy, dráhami v dobrém stavu a milou obsluhou. Přibližně v 8.45 jsme do areálu dorazili. Po příjezdu jsme byli mile přivítáni obsluhou areálu a bylo nám dovoleno odložit si a usadit se ke stolům. Přibližně 15 minut jsme v hale dychtivě čekali na zahájení programu. Mezitím jsme mohli svačit nebo si povídat s ostatními. (…)

(…) Začínali jsme na druhé jamce, kterou jsme jako jedni z mála dokázali všichni projít. Postupně jsme se dostávali k těžším a mnohem těžším jamkám, až jsme přišli k desáté a zároveň nejtěžší jamce. Úkol zněl jasně: trefit se správně do červeného míčku, který se musel dostat na rampu, tu poté opustil a nakonec se trefit do sítě vzdálené tři velké kroky. Všichni si říkáme, že je to nemožné. První na řadu jde T… . Uplyne ale jeho sedmý pokus a přichází G… a následně já. Oba dva neúspěšně. Nyní ale přichází P… a ten na svůj poslední pokus trefuje síťku. Všichni radostí jásáme! (…)

(…) Některé dráhy byly zákeřné, nechtěly pustit barevný míček do jamky, i přes všechno úsilí se míček nedostal tam, kam by měl. Jiné byly zase lehké, šlo je dát na jednu ránu. Bum! Hůl odpálila míček a ten, už ležící v jamce, čeká, až ho někdo vytáhne. (…)

(…) Poté proběhlo velkolepé vyhlášení vítězů a rozdání úspěšných vysvědčení, s popřáním krásných prázdnin od naší paní učitelky. I když někteří spolužáci v minigolfu moc neuspěli, byli rádi, že jsou spolu se svou třídou.

                                          

Úryvky byly vybrány z prací žáků T AM a T BN

Fotogalerie: Poslední den prvního pololetí – mezitřídní klání v minigolfu