Virtuální prohlídka školy

Poetický večer, 4. 2. 2014

04.02.2014 07:32
4. února. v 17.30 hod. se z koncertního sálu ozývaly roztodivné zvuky jako „drbu vrbu“, poněvadž se tam rozmlouvala parta recitátorů. V 18.00 hod. se pak konal Poetický večer, v rámci kterého jsme měli možnost pozorovat účastníky recitační soutěže, dále dva nejstarší studenty LDO ZUŠ a v neposlední řadě talentované klavíristy, „propůjčené“ z hudebního oboru od paní učitelky Jany Laslavíkové.
 
V porotě zasedli tři studenti Divadelní fakulty JAMU, dva studenti z ateliéru Divadlo a výchova, kteří sem pravidelně docházejí i na praxi: Monika Okurková a Michal Mančík, dále student činoherního herectví Petr Németh , kteří všichni přispěli k  příjemné atmosféře celého večera.
 
Aby na nikoho nepadla ta nemilá povinnost „začít“, rozhodla jsem se otevřít večer já (Mgr. Kateřina Chalupníková) prostřednictvím krásné knížky Karla Sýse – Malá inventura.
Na Lesné začaly řádit nemoci a nehody, a tak se stalo, že první a čtvrtá kategorie z programu úplně vypadly. (Nicméně z první kategorie nakonec posíláme do městského kola Štěpánku Švarcovou     a Vendulku Pětivlasovou, protože svoje recitační schopnosti prokázaly už několikrát předtím.)
 
Jako první vystoupila Karolína Šiklová s nesoutěžní básní Petra Nikla z knihy Záhádky. Prvním soutěžícím se stal Filip Šilhan, který svou úvahou o tykání a vykání pobavil celé publikum             a vyburcoval porotkyni k tomu, že Filipa přede všemi pochválila. Z druhé kategorie postoupila Karolína Šiklová s básní Krocan (J. Brzechwa).
 
Půvabný umělecký předěl druhé a třetí kategorie vytvořila šikovná klavíristka Alena Juránková.
Třetí kategorie byla zastoupena pěti žáky.
Zuzana Macháčková okouzlila lyrickou básní Samá krása. Bára Parmová zaujala romancí           o vězňovi ze Zpěvů sladké Francie. Valerie Garili se dovedně popasovala s náročným kusem experimentální poezie. Monika Danielová si zvolila báseň Miroslava Holuba a provedla publikum černou nocí. Soutěžní část večera uzavřel Jan Daniel za pomoci překrásných čínských veršů. Přestože porota chválila připravenost a techniku všech recitátorů, postoupit mohl jenom jeden. Do městského kola se nakonec probojovala Monika Danielová.
 
Druhou hudební vsuvkou bylo klavírní vystoupení nadějného hudebníka Ondřeje Janíka. Poté jsme se přesunuli ke dvěma nejstarším žákům LDO – Tomáš Matúšek přirovnal obyčejnou tramvaj k bibliotéce, Sabina Šlachtová nás poučila, jak správně chodit po schodech a celý večer uzavřel Tomáš Matúšek s krátkým, ale trefně zpracovaným textem Tomáše Přidala s názvem Narozeniny.
 
Po krátké pauze sdělila porota výsledky. Vítězům gratulujeme a všem děkujeme za vytvoření krásného poetického úterního večera.
 
Do městského kola recitační soutěže, které se uskuteční 13. 3., postupují: Štěpánka Švarcová          a Vendula Pětivlasová v první kategorii, Karolína Šiklová v druhé kategorii
Do městského kola recitační soutěže, které se uskuteční 14. 3., postupuje Monika Danielová
 
Kateřina H. Chalupníková
 

Fotogalerie: Poetický večer, 4. 2. 2014