Virtuální prohlídka školy

Podvečer z Cimbálovou muzikou, 5. 6. 2023

09.06.2023 12:31

Příjemný podvečer se školní Cimbálovou muzikou jsme prožili 5. června při jejich vystoupení v koncertním sálečku ZUŠ pod vedením Vojtěcha Halaše

V programu, který čítal písně z různých koutů Moravy, vystoupili primáška Barbora Vrbatová, cimbalisté Adam Blažek a Martin Suchý, basista Tadeáš Venuta a kontráš Samuel Kytner.

V první části koncertu zazněly pásma písní z Dolňácka a Valašska a to: 1) Moje milé premilené jahody, 2) Mám já kosu, 3) Ej moselas ně moje milá, 4) V tom klobúckém háji a 5) Valašské polky, na které navázal sólový zpěv Barbory Vrbatové, za doprovodu cimbalisty Adama Blažka a pana učitele Halaše na violu. Jako překvapení poté stejné trio interpretovalo modernější písně - Yesterday, od legendární kapely The Beatles a ústřední melodii z Filmu Kmotr.

Na závěr večera vystoupili, s lidovými skladbami ze Slovácka, absolventi základní umělecké školy Ježkova v rámci své čerstvě založené cimbálové muziky pod vedením primáše Jaroslava Rataje. Návštěvníci koncertu se mohli chvílemi cítit jako ve vinném sklípku a naší škole nezbývá než doufat, že bude dál rozvíjet lásku k hudbě, která naše absolventy neopustí ani v dospělém věku.

Fotogalerie: Podvečer z Cimbálovou muzikou, 5. 6. 2023