Virtuální prohlídka školy

pIšQworky – oblastní a krajská kola

20.01.2023 12:32

V závěru kalendářního roku 2022 naši školu reprezentovala dvě družstva v soutěži v piškvorkách. Nejprve svůj turnaj žáků plnících základní školní docházku odehráli Oliver Cesnek a Šimon Majer z Tercie BM a kapitánka Thea Krapová z Primy AN. Potkali se s několika silnými týmy – s pozdějšími bronzovými medailisty prohráli, dále jednou remizovali a jednou drtivě vyhráli. Zda se jim podaří postoupit ze skupiny, nakonec rozhodlo až skóre úplně posledního zápasu, ve kterém reprezentanti gymnázia ze Zastávky bohužel uhráli mírně lepší výsledek.

I třetí, nepostupové místo lze ale brát v konkurenci většinou starších týmů jako úspěch a příslib do budoucna. Je třeba také ocenit, že naši školu všichni vzorně reprezentovali, byli kamarádští navzájem i k soupeřům a každou volnou chvíli využívali ke cvičným partiím či diskusím o strategii.

Později přišel čas na turnaj středoškoláků, kde nás reprezentovali Nicolas Toman, Adam Kočař a Jan Beneš ze 3. AM, Tomáš Novotný ze 4. AN a Georgios Karakevas z 1. AM. Ti si počínali zkušeně a ze své skupiny hravě postoupili – a co je důležité, podařilo se jim vyhrát i ve čtvrtfinále, a tak si zajistili postup do krajského kola. V semifinále kola oblastního sice prohráli, ale turnaj následně zakončili vítězstvím a ziskem bronzových medailí.

Naši reprezentanti nepodcenili přípravu a spojili se s loňským vítězem v kategorii jednotlivců, s nímž pak několikrát trénovali přes platformu Discord. Bohužel v den turnaje onemocněl Honza Beneš, a tak jej musel zastoupit náhradník, kterým byl jeho spolužák ze třídy, Long Pham.

Krajský turnaj se konal na „Jarošce“ a nehrálo se již vyřazovacím způsobem, ale švýcarským systémem. Po náročném několikahodinovém zápolení naši reprezentanti obsadili krásné 8. místo z 24 družstev z celého Jihomoravského kraje.

 

Fotogalerie: pIšQworky – oblastní a krajská kola