Virtuální prohlídka školy

pIšQworky – kvalifikační turnaj

19.10.2022 15:24

Ve středu 5. října proběhl na naší škole turnaj v piškvorkách. Na základě výsledků tohoto turnaje se zformovala dvě pětičlenná družstva, která naši školu bude reprezentovat v celostátní (vlastně československé) soutěži pIšQworky – jeden tým, složený ze žáků vyššího gymnázia, v kategorii středních škola a druhý, složený ze žáků nižšího gymnázia, v kategorii škol základních. Turnaje se zúčastnilo celkem 18 zájemců napříč všemi ročníky. Hrálo se švýcarským systémem na pět kol a pořadí se v průběhu turnaje neustále měnilo, takže bylo stále o co bojovat.

Na prvních třech místech se umístili Nicolas Toman (který vyhrál všechny své zápasy), Adam Kočař a Jan Beneš ze třídy 3. AM. Tuto trojici doplní ve „středoškolském“ družstvu ještě Georgios Karakevas z 1. AM a Tomáš Novotný ze 4. AN. Nejlepší hráč nižšího gymnázia byl Oliver Cesnek z Tercie BM, který se celkově umístil na velmi pěkném 5. místě. V „základoškolském“ družstvu jej doplní ještě jeho spolužáci ze třídy, Ondřej Slívko a Šimon Majer, a dvě primánky, Thea Krapová z Primy AN a Veronika Horáčková z Primy AM. Thea byla na 6. místě vůbec nejlepší hráčkou turnaje.

Děkujeme za účast všem, kteří se rozhodli část svého volného času obětovat ve prospěch mentální aktivity, a našim reprezentačním týmům přejeme mnoho zdaru na turnajích, které budou probíhat od listopadu.

Fotogalerie: pIšQworky – kvalifikační turnaj