Virtuální prohlídka školy

Parlament dětí a mládeže 2013

11.06.2013 08:09

V září 2012 jsem dostala nabídku od prof. Havelkové, zda bych se nechtěla zapojit do aktivit studentského parlamentu v Brně. Během tohoto školního roku jsem se dostala do všech vyšších struktur parlamentů (městský, krajský, národní). Členství v parlamentu mi přineslo spoustu nových přátel, zkušeností, ale i povinností.
Za tuto krátkou dobu jsem zvládla s městským parlamentem uspořádat akce: Povídej mi o výšce a Mezigenerační piknik. Dále jsem se zúčastnila zasedání Zastupitelstva města Brna, Majálesu Brno či Masarykových debat, kde se diskutovalo, jestli mají být dětské domovy zrušeny nebo ne. Z většiny akcí píší články, které jsou pak k přečtení na našich webových stránkách (www.mpdmbrno.cz).
Krajský parlament existuje druhým rokem. Prozatím chystáme Dětský sněm pro parlamenty základních škol.
Hned v prvním roce jsem se dostala do rady Národního parlamentu dětí a mládeže a zúčastnila se spousty zajímavých akcí, např. Velký sněm, natáčení do pořadu Máte slovo, návštěvy Poslanecké sněmovny, Senátu a Ministerstva školství, finále soutěže Zlatý Amos, Kantorského bálu, Aprílfestu, Bambiriády, konference s českými politiky a europoslanci a naposled jsem navštívila Evropský parlament ve Štrasburku. Dále jsem se podílela na přípravě Parlamentní výměny zkušeností, Plesu NPDM a soutěže Demokracie očima mladých. I zde přispívám svými články na webové stránky či do časopisu Parlamenťák. Členství v parlamentu mně naplňuje volný čas zajímavým způsobem, velmi mě obohacuje po všech stránkách a mám možnost pomáhat druhým. Eva Novotná, Sexta A, Gymnázium J. G. Mendela.

Fotogalerie: Parlament dětí a mládeže 2013