Virtuální prohlídka školy

Osobní zážitky z chemické olympiády

02.10.2016 10:52

Chemická olympiáda? Proč ne! Je to pro mne jako včera, kdy mi bylo poprvé nabídnuto, zdali bych měla zájem přihlásit se do této soutěže. Nebyla jsem ještě přesně rozhodnutá, co ze mě jednou bude, ale protože jsem zvídavá a ráda se učím nové věci… tak jsem to prostě zkusila.

Asi tři měsíce jsem se s několika dalšími studenty připravovala na teoretickou i praktickou část, vstřebávala jsem odborné informace z knih a škola mi také zajistila vstup na speciální přípravné kurzy pořádané v CVČ Lužánkách. Ty pro mě byly velkým přínosem. A ráda bych poděkovala i vyučujícím, kteří mě sice osobně chemii neučili, ale byli mi vždy ve všem nápomocni a trpělivě snášeli mé dotazy ohledně roztoků, reakcí a chemického nádobí, se kterým mi pomáhali v laboratoři nejedno odpoledne.

Všechna ta práce stála za to. Postoupila jsem do krajského kola. Vůbec jsem to nečekala a moc jsem se těšila. O měsíc později jsem strávila příjemné dopoledne na chemické fakultě VUT, kde jsem se seznámila s podobně nadšenými studenty. Zdejší vědečtí pracovníci nám ukázali svoje pracoviště a zasvětili nás do své každodenní práce. Možná právě zde někteří z nás navážou svým studiem na vysoké škole. Bylo to neuvěřitelně zajímavé.

S odstupem času mohu tedy říct, že chemická olympiáda mi toho hodně dala. Rozšířila a prohloubila vědomosti z běžné výuky a navázala nová přátelství. S radostí vám tedy mohu slíbit, že se i letos určitě zúčastním a všem svým vrstevníkům mohu tuto soutěž jen doporučit. A nemějte strach, můžete jen získat :)

Lenka Smílková
žákyně třetího ročníku Gymnázia J. G. Mendela