Virtuální prohlídka školy

Oblastní kolo soutěže pIškQworky

22.11.2018 18:40

Ve středu  24. 10. 2018 se konalo školní kolo soutěže pIšQworky. Ti nejlepší  vytvořili 5-ti členný tým, který šel naši školu reprezentovat do oblastního kola. To se konalo v pátek 16. 11. 2018 na Obchodní akademii Kotlářská. 

Soutěže se zúčastnilo 19 týmů z brněnských gymnázií a ostatních středních škol. Za naši školu nastoupili studenti nižšího gymnázia Leo Walletzký ze Sekundy AM, který plnil roli kapitána týmu, Anička Šancová z Tercie AN, Nicolas Toman a Adam Kočař z Tercie AM a Daniel Piják ze Sekundy AM, kteří vytvořili skvělý spolupracující tým. Tito hráči se nezalekli podstatně starších soupeřů.  V prvním kole sehráli 4 zápasy a všechny vyhráli. Porazili tak mnohem zkušenější, starší studenty např. z gymnázia Matyáše Lercha nebo Gymnázia Bystrc. Jako jediní ze všech týmů postoupili do 2. kola bez porážky. Díky svému mládí si získali obdiv přihlížejících. Poté je čekaly vyřazovací boje. První zápas skončil remízou a o postupu musela rozhodnout pouze jedna dodatečná hra, ve které neměli štěstí a soutěž museli opustit.

 I přesto to byl parádní výkon hodný obdivu. Všem hráčům velmi blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.  

 

Oblastní kolo soutěže pIškQworky