Virtuální prohlídka školy

Návštěva v ZOO

27.10.2010 20:47

Dne 11.10. 2010 navštívila sekunda AN německého gymnázia zoologickou zahradu v Brně. Děti se velice těšily, i počasí nám nakonec přálo. Zpočátku sice byla pořádná zima, ale jak čas šel, hřálo sluníčko stále více a více, obloha byla krásně modrá a povíval příjemný větřík. Zkrátka - pohoda. Ani se nechtělo odcházet domů.

Děti viděly velkou spoustu živočichů malých, ještě menších, velkých, mohutných, pomalých, rychlých, živočichů obývajících vodu, pevninu i vzduch. Jen tygr se schoval, ve skále bylo možno spatřit pouze varovné pruhované zbarvení. Medvěd si chvíli hověl, pak se protáhl a vydal se na procházku svým zbrusu novým územím, otevřeným veřejnosti o dva dny dříve. Vlci se honili, lachtani si hráli, lední medvěd dával na odiv svou sílu. Malý krokodýl pozoroval s respektem hemžení obrovských dravých ryb Jižní Ameriky, ony možná zase s respektem jeho. Chameleoni měnili svá zbarvení, hadi budili údiv i hrůzu, papoušci za sklem se snažili svým podrážděným křikem odehnat kocourka, který jako stálý /asi někým dříve opuštěný/ obyvatel zoo proklouzl do tepla prohřát si chladnou nocí promrzlý kožíšek a žádostivě upíral svá očka na tu spoustu krásných ptáků jen kousíček od sebe. Netradiční naučná stezka nás provedla celou zoo, podala různá vysvětlení, odpovídala zajímavou formou na zajímavé otázky ze života živočišné říše.
Děti uvítaly s radostí i indiánské stany, houpačky, prolézačky, lanové atrakce, klouzačku a spoustu jiných. Snad budou vzpomínat nejen na ně, ale něco si budou pamatovat i o zvířatech a o tom, že i s nimi se dělíme o tuto planetu, že i jiné formy života na ní mají své nezastupitelné místo a je potřeba je chránit.

Foto: Lucie Říhová, sekunda AN
pedag. doprovod: Mgr. M. Lízalová

Fotogalerie: Návštěva v ZOO