Virtuální prohlídka školy

Návštěva Tercie AN v Technickém muzeu

18.02.2016 10:20

Za to, že jsme úspěšně zvládli první pololetí školního roku nám bylo nabídnuto, v den předávání pololetního vysvědčení, navštívit v rámci hodin fyziky Technické muzeum. Program byl rozdělen na dvě části, informace jsme průběžně doplňovali do pracovních listů.

První část byla věnována „Parním a vodním strojům“. Pan průvodce nám poutavě povídal o exponátech parních strojů, parních lokomotiv a také o Francisově, Peltonově turbíně a hlavně Kaplanově vodní turbíně a celkově o vztahu Josefa Kaplana k městu Brnu. Ochotně odpověděl na všechny naše otázky a jako bonus nám pověděl nějaké zajímavosti o politikovi Winstonu Churchillovi.

Druhá část programu probíhala bez průvodce a byla věnována spíše spalovacím motorům.       V této části programu jsme se mohli po muzeu procházet sami a prohlížet si objekty samostatně což se nám všem moc líbilo a zejména klukům se zalíbily modely aut a motorek, které si mohli velice zblízka a detailně prohlédnout. Nejlepší část programu byla podle všech herna. V této místnosti jsme se nakonec všichni sešli a vyzkoušeli si spousty malých atrakcí a triků spojených také s fyzikou.

Exkurze do Technického muzea se velice vydařila a třídě se velice líbila.

Štoplová Natálie, TAN

Fotogalerie: Návštěva Tercie AN v Technickém muzeu