Virtuální prohlídka školy

Návštěva na Hvězdárně

23.06.2017 21:36

Dne 2. 6. 2017 jsme s naší třídou Kvartou AM z Gymnázia J. G. Mendela navštívili  Hvězdárnu a planetárium Brno. Hned při příchodu do exploratoria, kde byla celá výstava mlhovin, jsme věděli, že to bude velmi zajímavé. Jako první jsme dostali 4 úkoly, které zahrnovaly rozeznání meteoritů (žáci měli možnost osahat si kus meteoritu) až po porovnání teplot hvězd. Moc těžké to nebylo a myslím, že to všichni zvládli bez problému. Po dokončení všech úkolů jsme postupně procházeli celou výstavou a poslouchali zajímavosti o vesmíru. Třída se díky zajímavému výkladu dozvěděla nejet to, co je mlhovina, hvězdokupa, Supernova. Občas jsme dostali nějakou otázku, za kterou se získávaly „odměny“, například Michal si odnesl velkou svítící tyč, kterou jsme používali při měření mlhovin. Tato tyč představovala jeden světelný rok.

Po ukončení programu se třída přesunula před budovu hvězdárny, kde jsme si vyzkoušeli, jak funguje periskop, na vlastní oči viděli, jak vypadá rotující Neptun a také změřili, kolik by vážili na jiných planetách.
Exkurze se nám moc líbila a doufáme, že se takových akcí bude konat více, jelikož je pro nás tato forma výuky nejvíce poutavá. Spoustu nového jsem se dozvěděli a určitě bychom si další takovéto výlety s naší paní učitelkou nenechali nikdy ujít.

Michal Přikryl a Richard Adamec
KV AM

Fotogalerie: Návštěva na Hvězdárně