Virtuální prohlídka školy

Návštěva multimediálního centra Lávka

20.12.2010 08:35

V pátek 5. listopadu 2010 navštívila třída sexta A I. Německého gymnasia multimediální centrum Lávka. Za doprovodu PaedDr. Zdeňka Grmolce se zúčastnila výukového programu zaměřeného na publicistiku.

Program byl rozdělen na dvě části. V první se studenti pod profesionálním dohledem Mgr. Miroslava Obrátila zapojili do diskuse o publicistice a vyslechli několik zajímavých informací a rad. Následovalo rozdělení do skupin, ve kterých si „mladí novináři“ rozdělili funkce a každá ze skupin začala vytvářet svůj časopis či noviny. Šéfredaktor každého periodika si zvolil svého zástupce, který se účastnil tiskové konference s Mgr. Obrátilem v roli městského primátora. Na dotazy měli „novináři“ jen omezenou dobu a kličkujícímu primátorovi museli pokládat co nejpřesnější dotazy, aby se dobrali k výsledku. Na základě svých poznatků pak napsali článek o nově otevřeném obchodním centru Kulihrášek. Na závěr proběhlo hodnocení.

Ve druhé části se studenti rozdělili do dvou skupin. Každá „žila“ na jednom ostrově a měla té druhé nabídnout obchodní kontrakt. Skupina obdržela text pojednávající o „své“ zemi, na jehož základě byly předkládány nabídky. Například – jestliže byl jeden ostrov moderní a turisticky atraktivní, protiargumentem bylo, že nemá zachovalou přírodu. O tomto se však první skupina nemohla dozvědět. Celá druhá část ukázala, že může být tisk i neobjektivní a jednostranný. Studenti se seznámili i s pojmy „skryté významy“ a „pejorativní výrazy“.

Celý program trval přibližně 2,5 hodiny a studenti odcházeli spokojení, s úsměvem na rtech a obohaceni o nové zážitky a informace.

Jiří Navrátil, student sexty A I. Německého gymnasia

Fotogalerie: Návštěva multimediálního centra Lávka