Virtuální prohlídka školy

Mistrovství světa Motosurf World Cup 2021

29.10.2021 13:35

Mistrovství světa Motosurf World Cup 2021 v poslední zastávce letošního roku v chorvatském Zadaru završil v tu dobu pouze čtrnáctiletý Alex Lukscheider z Brna ziskem titulu Mistra světa 2021 v kategorii rookies – jetsurfových juniorských závodních nadějí.

Alex Lukscheider z teamu Jetsurf Motorized Skateboard Team / Mystic zažil o víkendu perfektní den, kdy v chorvatském Zadaru zvítězil nejlepším časem v kvalifikaci i vyhrál obě finále systémem start - cíl. To mu stačilo k tomu, aby se postavil nejen na stupínek nejvyšší zdejšího pódia MSWC Zadar / Chorvatsko, ale celého seriálu Mistrovství světa Motosurf Word Cup 2021.

Tento rodák z Brna studující víceleté I. Německé zemské gymnázium v letošním roce dokázal vyhrát nejvíce jetsurfových závodů, vedl nejvíce heatů a zajel více nejrychlejších kol než kdokoliv jiný. Kromě jetsurfingu se účastní závodů na motorizovaných skatech, které v zimě vymění za slalomky v lyžařském klubu Victoria Brno.

Úspěch rodiny Lukscheiderů podpořila i jeho mladší sestra Linda Lukscheider z teamu Race Arena Valtice / Mystic Team, která se ve svých pouhých 13ti letech umístila na 2. místě juniorské kategorie jak v evropském seriálu Continental Cup Europe, tak ve Světovém poháru MSWC.

Obhajoba titulu je vždy velkou výzvou, kterou si bude Alex v příští sezóně muset tvrdě vybojovat již v nejvyšší dospělé kategorii MEN/OPEN, kam mu bylo vzhledem k nadstandardním výsledkům umožněno na výjimku předčasně přestoupit.

Jsme hrdí na úspěchy našich studentů a přejeme jim hodně úspěchů do budoucna!

Fotogalerie: Mistrovství světa Motosurf World Cup 2021