Virtuální prohlídka školy

Magická Praha

20.11.2018 15:54

Třída Oktáva AM a VI. AM absolvovala ve dnech 15. - 17. 10. exkurzi do Prahy, kterou naše škola tradičně pořádá pro studenty maturitních ročníků. Program exkurze byl zaměřen na prohloubení vědomostí o našem hlavním městě, a to především ve třech oblastech - umělecko-historické, literární a společenskovědní.

Studenti navštívili významné památky a zajímavá místa důležitá z hlediska českých dějin a kultury - areál Pražského hradu, Vyšehrad, Strahovský klášter, Židovské město, Malou Stranu s vybranými paláci, prohlédli si také interiér Národního divadla, Valdštejnskou zahradu nebo sídlo Poslanecké sněmovny.

Z pražské divadelní scény jsme vybrali dílo klasického dramatu - Evžena Oněgina v originálním a umělecky cenném zpracování souboru divadla ABC. Studenti také měli možnost individuálně navštívit probíhající výstavy výtvarného umění a další kulturní akce.

Věříme, že exkurze přispěla k rozšíření znalostí z českých dějin a kultury, k hlubšímu poznání našich ústavních institucí i poznání Prahy jako velmi inspirativního města.

 

                                                                                                                                                             Mgr. Pavel Janeček

                                                                                                                                                             Mgr. Richard Tribula

 

Magická Praha