Virtuální prohlídka školy

M-exkurze Janáčkovo divadlo

04.11.2019 15:13

V pátek 1. listopadu bylo sice na naší škole ředitelské volno, i přesto se ale našla skupinka tří žáků ze třídy Kvinta BM, kteří se svým vyučujícím matematiky, Pavlem Sikorou, vyrazili na matematickou exkurzi do Janáčkova divadla. Exkurze se konala v rámci evropského projektu PolyGram, kterého se účastní i naše škola, ovšem tuto exkurzi pro nás v rámci projektu zajišťovalo JCMM.

Cílem akce bylo dozvědět se něco o historii a zázemí divadla, přičemž v rámci exkurze jsme se dostali i do míst, kam noha běžného návštěvníka nevkročí, jako je maskérna, technická místnost pod jevištěm nebo primátorský salonek a lóže. Zároveň ale účastníci (kromě nás i vybraní žáci a učitelé z gymnázií v Bučovicích a ve Vyškově) řešili na jednotlivých stanovištích i matematické a logické úlohy, které více či méně souvisely s provozem divadla. Ačkoliv jsme byli hendikepováni nižším počtem studentů v týmu, ostudu jsme při řešení rozhodně neudělali!

Na závěr jsme se přesunuli do budovy NdB na ulici Dvořákova, kde jsme se zúčastnili baletní zkoušky a celou akci poté uzavřeli, přičemž každý si domů odnesl malou pozornost, která spojovala jeho datum narození s magickými čtverci. Na celé akci panovala příjemná atmosféra (jistě i díky panu průvodci), takže snad nikdo nelitoval původně volného dopoledne, které „obětoval“ ve prospěch získání nových znalostí a dovedností netradiční formou.

Fotogalerie: M-exkurze Janáčkovo divadlo