Virtuální prohlídka školy

Lyžařský výcvikový kurz

01.03.2012 07:18

           Dne 2. 1. 2012 jsme se v 10.30 hod sešli na Mendlově náměstí, odkud jsme se o něco později vydali na cestu – směr Deštné v Orlických horách.

            Cesta trvala zhruba 3 hodiny. Nejdříve jsme se obávali, že nebude sníh. Ještě kousek od našeho cíle po něm nebylo ani památky, ale jakmile jsme vyjeli o pár metrů výše, sněhu jsme se přece jen dočkali.

            Po vystoupení z autobusu nastal první problém. Potřebovali jsme nějak dostat ven všechna naše zavazadla, přenést je do chaty a lyže se snowboardy umístit do lyžárny. Jenže spousta z nás byla najednou tak unešená okolím, že práce zbyla jen na pár oddaných jedinců (převážně dívek…).

            Následovalo ubytování a pak už jsme se vyrazili na svah. Učitelé nás nechali dvakrát vyšlapat a následně sjet kopec, načež nás rozdělili do družstev. To nás tak zmohlo, že jsme odešli unavení na chatu, snědli večeři a odešli do svých pokojů nabrat síly na další den.

            Následující dny probíhali tak, že jsme se po družstvech věnovali výcviku jak na lyžích tak i na snowboardech. Pod vedením našich učitelů to šlo bez problémů. Každý večer jsme měli referáty týkající se lyžování, snowboardování, první pomoci a okolí Deštné. Na to jsme se nachystali už doma před kurzem.

            Týden uběhl velmi rychle a den odjezdu byl tu. Na cestu jsme dostali od majitele chaty svačinu a mohli jsme vyrazit. Cesta domů už neubíhala tak rychle, jelikož se nám domů a do školy moc nechtělo.

            My osobně můžeme říci, že rozhodně nelitujeme naší účasti na tomto výcviku, a to i díky našim skvělým profesorům.

Pan profesor Horák se nám po celou dobu trpělivě věnoval, a přestože jsme často odporovaly a nadávaly, naučil nás základům snowboardingu. Obdivovaly jsme pana profesora Kuchaříka, který dennodenně chodil běhat. Byly jsme rády, že jsme díky lyžáku mohly poznat pana profesora Mudráka, který nás se svými vtípky vždy pobavil. Náš zdravotník nás zásoboval obvazy a léky, které jsme občas v průběhu kurzu potřebovaly. A zjistily jsme, jak má paní profesorka Špičáková srdečnou povahu.

Pobyt jsme si všichni velice užili, zlepšili jsme se v lyžování i snowboardingu a přijížděli jsme domů s mnoha zážitky.

Monika Staňková & Šárka Jursová – Studentky střední pedagogické školy