Virtuální prohlídka školy

Lyžařský výcvikový kurz v oblasti rakouského Mölltalu

20.04.2016 05:41

Ve dnech 2. – 6. 4. 2016  se třídy  III. AM, Q AM, 1. AN a Q AN zúčastnily lyžařského a snowboardingového výcvikového kurzu na Mölltalském ledovci a v jeho  okolí.

V den příjezdu (sobota) jsme se v klidu ubytovali, navečeřeli se a byli jsme seznámeni s pravidly a programem kurzu. Každé ráno po vydatné snídani jsme nasedli do autobusu a vyrazili do zvoleného lyžařského střediska, kde panovalo nádherné počasí.

První den jsme byli na svahu  rozděleni dle dovedností do čtyř družstev, ve kterých jsme se s instruktory pohybovali po obrovských střediscích. Po večeři jsme se všichni sešli, profesoři zhodnotili uběhlý den a dali nám další instrukce. Jelikož jsme měli za úkol si před kurzem nachystat po skupinách prezentace na určitá témata o lyžování, prezentovali jsme je vždy večer.

Za celý pobyt jsme stihli vystřídat tři lyžařská střediska: Mölltal, Matrei – Kals a St. Jakob im Deferregental. Všude byly svahy velmi dlouhé, široké a pěkně upravené, ale jelikož jsme měli velké teplo, tak byl sníh v odpoledních hodinách v dolních částech sjezdovek těžký a lyžovalo se obtížněji.

Všichni jsme byli z ubytování, stravy i lyžařských středisek nadšení. Po celých pět dní panovala klidná, veselá a bezstarostná nálada mezi žáky i profesory.

 

Markéta Mitáčková, studentka z III. AM

Fotogalerie: Lyžařský výcvikový kurz v oblasti rakouského Mölltalu