Virtuální prohlídka školy

Lyžařský a snowboardingový kurz v Petříkově

13.02.2011 07:56

29. ledna 2011 dopoledne jsme trochu netradičně odjeli vlakem na základní lyžařský
a snowboardingový kurz do Petříkova v Jeseníkách. Kurzu se zúčastnili žáci prvních ročníků osmiletého, šestiletého a čtyřletého studia z Gymnázia J. G. Mendela. 

Letošní kurz byl plný příjemných překvapení. Počasí jsme si nemohli přát lepší. Sníh byl dobrý a bylo ho dost. Na tradičním místě ubytování jsme zaznamenali pozitivní změny ve vybavení. Také společnosti, kterým patří vleky se předháněly v nabídkách – slušné ceny permanentek a jejich skibusy na nás čekaly každý den ráno i odpoledne u našeho penzionu.

Oddychový půlden jsme strávili v bazénu v hotelu Park a na bowlingu ve Skilandu v Ostružné (to je také novinka proti loňsku).

Překvapila také slušná lyžařská úroveň žáků. A ti, kteří toho na začátku na lyžích či prkně moc neuměli, zvládali nástrahy lyžování a snowboardingu nad očekávání dobře. Nikola Fialová z I. A jako jediná absolutní začátečnice za jeden den zvládla bezpečně jezdit na mírném svahu u Zetochů. Proto již druhý výcvikový den všechna družstva včetně Nikoly mohla jezdit na sjezdovkách Kaste a Ski Petříkov hodnocených na škále lyžařské obtížnosti jako červené.

Také chřipková epidemie, která řádila v celé republice se nám vyhnula, a tak v pátek večer jsme se všichni vrátili zase vlakem do Brna.

Vedoucí kurzu Jitka Kelblová

Fotogalerie: Lyžařský a snowboardingový kurz v Petříkově