Virtuální prohlídka školy

Londýn a Oxford s Harry Potterem – červen 2013

08.11.2013 07:42

Studenti prvních až třetích ročníků se v červnu 2013 zúčastnili šestidenního poznávacího pobytu ve Velké Británii. Zájezd byl připraven a organizován cestovní kanceláří C2E Educational Tours Lorraine Vítámvásové.

Studenti byli ubytováni v hostitelských rodinách a měli tak nejen možnost použít své znalosti a dovednosti v anglickém jazyce v rámci komunikace s rodilými mluvčími, ale také blíže poznat  životní styl a zvyky obyvatel Velké Británie v přirozeném prostředí jejich domovů.

Program zájezdu zahrnoval dvě prohlídky Londýna. Během první jsme si prohlédli okolí britského Parlamentu se slavnou londýnskou věží s hodinami, kde je umístěn zvon Big Ben, Westminsterské opatství, kde byli korunováni a jsou pohřbeni britští a angličtí vládní představitelé, a Buckinghamský palác, oficiální sídlo britského panovníka, s přilehlým parkem St. James. Během projížďky na obřím kole London Eye jsme měli možnost prohlédnout si celý Londýn z výšky 135 metrů.  Prohlídka pokračovala návštěvou významných londýnských náměstí Trafalgar Square s pomníkem admirála Nelsona, Leicester Square, kde se nachází slavné kino Odeon, a Covent Garden, kde jsme měli možnost shlédnout vystoupení pouličních umělců a navštívit London Transport Museum, které zábavnou a interaktivní formou prezentuje sbírku historických a současných dopravních prostředků.

V rámci druhé prohlídky Londýna jsme navštívili muzeum voskových figurín Madame Tussauds a katedrálu Svatého Pavla. Následovala procházka po jižním břehu řeky Temže kolem Globe Theatre, divadla Williama Shakespeara, přešli jsme dva významné mosty – Millenium Bridge a Tower Bridge, a prohlédli jsme si bývalé královské sídlo a muzeum korunovačních klenotů Tower of London. Poté jsme se plavili po Temži do Greenwiche, kde se náchází námořní muzeum, královská observatoř a nultý poledník.

Na našich cestách jsme také navštívili univerzitní město Oxford, kde jsme si prohlédli historické centrum, Christ Church College a vyšplhali se na vyhlídku ve věži kostela St. Mary the Virgin. Filmové ateliéry Warner Bros Studios nám poskytly jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí natáčení filmů o Harry Potterovi. Další zastávkou našeho putování bylo středověké město Canterbury se svou proslulou katedrálou, hrad Dover se systémem podzemních chodeb a krytů z druhé světové války a vycházka k bílým útesům doverským.

Během našeho putování po významných místech Velké Británie tak studenti měli možnost na vlastní oči vidět a v mnoha případech si i vyzkoušet a osahat věci, o kterých se učili nebo budou učit ve škole.

V letošním školním roce bychom rádi našim studntům nabídli další pobyt v jiné části Velké Británie, například ve Skotsku nebo na anglické riviéře.

RNDr. Irena Dřímalová, Bc. Kristýna Krämerová – učitelky AJ, organizátorky zájezdu

Fotogalerie: Londýn a Oxford s Harry Potterem – červen 2013