Virtuální prohlídka školy

Like Shakespeare

14.03.2016 06:42

Původní hra Like a Shakespeare autora Pavla Trtílka je inspirována světovým velikánem divadla Williamem Shakespearem. Samotného Shakespeara ztvárnil brněnský herec Petr Bláha, díky kterému má divák pocit, že se vrátil o více než 400 let zpět do alžbětínské doby. Hlavním kladem představení  je genialita, s jakou herci ztvárňují své role. Ivan Urbánek v roli Richarda Burbage, dále také Ondřej Dvořák, představitel ženských rolí v Shakespearových hrách, a nakonec Vojtěch Blahuta, který svým šoumenstvím nejednou rozesmál celé divadlo. Svým výběrem moderní hudby doprovázel celou hru DJ Marek Tůma.

Představení nám nastiňuje život anglického barda a okolnosti, při kterých byly sepsány jeho nejslavnější hry. Autor a režisér Petr Halberstadt se poutavým způsobem snaží ukázat především mladé generaci originalitu a nadčasovost Shakespearových her.  Divákovi dokazují, že Shakespeare není jen  ‚,nuda“, kterou si skoro každý vybere kvůli maturitě a pak naříká, jak se strašně čte. Ale že byl geniálním myslitelem, který dokázal rozesmát, ale i rozplakat nejednoho diváka. Jeho myšlenky a názory jsou i dnes velmi aktuální. A proto by si každý měl alespoň jednu jeho hru přečíst.

Recenze k divadelnímu představení studentky Katky Jílkové z 2. AM. Divadelní představení shlédli všichni žáci vyššího stupně obou gymnázií kromě maturitních tříd v pondělí 7. 3. 2016.