Virtuální prohlídka školy

Letiště Václava Havla, Národní technické muzeum – akce PolyGram

10.12.2019 07:52

Ve dnech 3. – 4. 12. 2019 se naše třída Q BM v doprovodu pánů učitelů Sikory a Mudráka a společně s osmi žáky ze Základní školy Kuřim v doprovodu jejich paní učitelky zúčastnila výletu do Prahy. V rámci evropského grantu PolyGram jsme měli možnost navštívit Ruzyňské letiště a Technické muzeum.

Dne 3. 12. 2019 ráno jsme měli sraz v Brně na Dolním nádraží a odtud jsme Českými drahami jeli do Prahy. Po příjezdu na hlavní nádraží v Praze okolo 10. hodiny jsme se pomocí veřejné dopravy (metra, tramvaje a autobusu) dostali na Letiště Václava Havla k Terminálu 3, kde začala naše prohlídka. Ze začátku nám paní průvodkyně ukázala model celého letiště a stručně nám popsala historii jak letiště, tak i leteckých společností. Poté jsme prošli kontrolou, jestli nemáme žádné ostré předměty či tekutiny nad 100 ml a vyčkali jsme v čekárně. Tam nám paní průvodkyně udělala krátkou přednášku o tom, co dělat, kdyby došlo k požáru v letadle či pádu letadla do vody. Následně jsme nastoupili do autobusu, se kterým jsme projížděli značnou část letiště. Byly nám vysvětleny rozdíly mezi letadly vlastněnými soukromými osobami a letadly ve vlastnictví leteckých společností, jak poznat pomocí značky na letadle, pod který stát patří, kde a kdo opravuje letadla a další zajímavosti. Na konci naší projížďky jsme viděli přistát hned tři obrovská letadla, z nichž největší bylo z Dubaje. Poté jsme procházeli různými prostorami letiště a dozvídali se zase další informace o odbavování, zavazadlech, prohlídkách, atd. Když jsme skončili, tak jsme dostali občerstvení a přemístili jsme se do našeho hostelu Little Quarter na Nerudově ulici. Tam jsme měli nějaký čas na to, abychom se ubytovali, a pak jsme vyrazili na večeři. Cestou na ni jsme šli přes Karlův most a během cesty jsme se dozvídali mnoho informací o historii Prahy od pana učitele Mudráka. Na večeři jsme měli řízek a hranolky a nějaké pití. Poté jsme zašli na Staroměstské náměstí a měli jsme chvíli čas se podívat po trzích a budovách okolo. Po takto rušném dnu jsme se odebrali do hostelu a šli jsme spát.

Další den nás nejprve od 8.00 čekala snídaně v hostelu. Ta byla v rámci švédských stolů. Po snídani jsme si sbalili všechny naše věci a pěšky jsme šli na Pražský hrad podívat se na nádvoří. Opět jsme se něco nového dozvěděli, a když už byl čas, tak jsme se veřejnou dopravou přepravili na Letnou, a to přesněji do Technického muzea. Tam jsme měli tři hodiny na projití celého muzea. V něm byla vystavená historická kola, auta, motorky, letadýlka, lokomotivy a mnoho dalšího. Měli jsme také možnost zjistit něco o hornictví v dolech. Občerstvit jsme se tam mohli v příjemné kavárně a také v restauraci. Po prohlídce jsme přešli do pizzerie Einstein a každý jsme si dali pizzu a nějaké pití. To už byl skoro konec našeho výletu, protože jsme už mířili směrem k vlakovému nádraží, ale ještě jsme se na chvíli zastavili na vánočních trzích před Palladiem. Do Brna jsme dorazili plní nových informací a zážitků ve večerních hodinách. Výlet se nám moc líbil a těšíme se na další.

 

Od účastnice výletu Markéty S.

Fotogalerie: Letiště Václava Havla, Národní technické muzeum – akce PolyGram