Virtuální prohlídka školy

Kulturní vystoupení pro svaz tělesně postižených

06.01.2012 09:11

Svaz tělesně postižených v ČR, místní organizace Brno – Lesná, pozval naše žáky, již tradičně, na kulturní vystoupení, které se konalo při příležitosti jejich výročního setkání v Klubovně Brno – sever, Okružní 21.

Lucie Pokorná (2. roč., zobc. flétna, ze třídy p. uč. T. Němce) přednesla Pavan la Fasan (Anonym 16. stol.), Daniel Georgiev (3. roč., zobc. flétna,  ze třídy p. uč. V. Procházky) přednesl Valčík (H.G. Nägel), Václav Pavel Buchtel (PHV, klavír, ze třídy p. uč. R. Sedláčkové) hrál Smutného pejska (J. Garscia) a lidovou píseň Šel tudy, Taťána Klára Buchtelová (1. roč., klavír, ze třídy p. uč. R. Sedláčkové) přednesla skladbičku Radost (Z. Janoušková) a lidovou píseň Sedí liška pod dubem.

Soubor žesťů – Vojtěch Kostrhoun (4. roč., trubka) a Samir Sakour (3. roč., trubka), oba jsou žáky p. uč. T. Němce, spolu se svým panem učitelem T. Němcem (lesní roh) zahráli lidové písně Co sa to šupoce a Co je to za děvčátko a koledu Raduji se ze sladkého dětátka.

Soubor žesťů s kytarami - Vojtěch Kostrhoun (4. roč., trubka), Ondřej Kostrhoun (7. roč., baskytara, ze třídy p. uč. D. Hanuska), p. uč. Dalibor Hanusek (španělská kytara) a p. uč. Tomáš Němec (lesní roh) zahráli skladby Jada (T. Dorsey), Conquest of Paradise (Vangelis) a Oh when the Saints (Tradicional).

Vystoupení slovem provázel Mgr. J. Brych.

Dojatí posluchači odměnili naše žáky upřímným potleskem a slovy díků, včetně písemného poděkování od Svazu tělesně postižených. Bylo to milé zahájení adventní doby, času radosti a hezkých setkání.

Fotogalerie: Kulturní vystoupení pro svaz tělesně postižených