Virtuální prohlídka školy

Koncerty open air 2020

26.10.2020 10:47

Open air koncerty ZUŠ reprezentovaly naši školu ve spolupráci s vedením radnice městské části Brno sever, zastoupené p. starostou Martinem Malečkem. Všechna vystoupení organizovalo KS Omega Brno.

 

22. 8. 2020 u řeky v Husovicích

Na konci letních prázdnin, v sobotu 22. 8. 2020, vystoupili naši žáci na slavnostním dni městské části Brno-sever v brněnských Husovicích na malém pódiu u řeky Svitavy.

Koncert pomohla uskutečnit paní učitelka Monika Vávrová Filová se svými žáky sólového zpěvu Klaudií Růžičkovou a sourozenci Lengálovými, Ondřejem a Viktorií. Paní učitelka zároveň doprovodila své žáky hrou na klávesy.

Zpívali: Klaudie Růžičková písničky: Dělání, Muzikantova písnička a Tři oříšky; Viktorie Lengálová píseň Johanky z Arku Neber mi sen; Ondřej Lengál píseň L. Janáčka Záře od milého a píseň Karla Gotta Být stále mlád; Viktorie s Ondřejem společně: Proměny (Čechomor); Way Back Into Love

Vystoupení u řeky bylo spontánní, plné letního horka, dobré nálady, včetně humorných okamžiků, kdy notový materiál vzal větřík a málem jej odvál až pod splav řeky.

 

19. 9. 2020 Cimbálová muzika na Slavnosti vína v Černých polích

19. září 2020 vystoupila naše cimbálová muzika na Slavnosti vína (na nám. SNP v Černých polích v Brně). Mladí muzikanti pod vedením Vojtěcha Halaše přednesli písně z Valašska
a několika subregionů Slovácka (A v tých nových zámkoch;  Stojí Kača; Vedla som si, vedla; Můj koníčku ryzovraný; Číže sú to koně; Zasela sem bazaličku; Hory, hory, hory černé;
Pod komínem vrata hor
í) či čardáš Vittoria Montiho. V bezmála půlhodinovém vystoupení zpříjemnila cimbálová muzika odpoledne rodičům, sobě a především přítomným posluchačům, kterých bylo na prosluněném náměstí hojně.

Cimbálová muzika – obsazení: housle: Jaroslav Rataj, Dominik Zoubek, Jáchym Vašíček, Barbora Vrbatová; Oliver Šimoník;  kontra: Ondřej Lengál, Martin Zoubek; kontrabas: Oliver Šimoník, Jaroslav Rataj; cimbál: Adam Blažek; zob. flétna: Nela Lancůchová

 

26. 9. 2020 – městské slavnosti Brno-sever u příležitosti dne seniorů

Slavnostní odpoledne proběhlo na louce u Čertovy rokle pod Lesnou, odpoledne věnované seniorům a všem občanům Brna sever. Zábavné atrakce, stánky s občerstvením, stánky s předvolební nabídkou programů politických stran a velké pódium, na kterém vystupovali účinkující.

Před námi vystupovala paní Jitka Zelenková se svou hudební skupinou, po nás Sestry Havelkovy. Atmosféra odpoledne byla příjemná, ale bylo již velmi chladno. Obzvlášť pro naše houslisty bylo vystoupení velmi náročné.

Jan Cintula přednesl na housle skladbu Concertino a moll S. Macha v úpravě pro housle a klavír.

Klaudie Růžičková zazpívala písničky Tři oříšky a Svítí Slunce nad hlavou.

Sestry Andrea a Katrin Pěnčíkovy hrály i s polozmrzlými prstíky krásné klasické skladby. Andrea Sonatinu pro housle a klavír G. P. Telemanna a Katrin Malou noční hudbu W. A. Mozarta v úpravě pro housle a klavír.

Vystoupení pomohl zabezpečit p. učitel Marek Paľa, který všechny interprety zároveň hudebně doprovodil hrou na klávesy. Podpořit a pomoct přišla také paní učitelka Monika Vávrová Filová.

Fotogalerie: Koncerty open air 2020