Virtuální prohlídka školy

Koncert populární hudby 25. 11. 2013

29.11.2013 06:33

Pop koncert volá po show, a přitom kvalita interpretačních výkonů musí být špičková. Dnešní posluchač se v soudobé hudbě svým způsobem jistě vyzná, a to nemusí být nutně hudební znalec. Songy, hity, jazz, mix stylů- vše nás denně obklopuje a zní ze sdělovacích prostředků na každém kroku. Nemůžete si ani nakoupit, aniž by vám nevtloukali do hlavy, že např. „plyšáci“ jsou Ti nejlepší, přičemž vás zpěvačky z reklamy tak nadchnou, že sbíráte body,
i když vám to přijde zcela praštěné. Je dobře známá skutečnost, že populární hudba a zpěv mají na současného mladého člověka velký vliv.

Proto „když už- tak už“! Pojďme do populáru, ale se vší muzikantskou poctivostí, talentem
i dřinou! Ať to stojí za to!

Jak pracovat s tempem, rytmy, s pohybem vlastního těla, jak nakládat s barvou hlasu a jeho dynamikou, čemu se dá říci „výraz adekvátní populáru“? Kdo to ví? Zkoušíme to.

Večírek odstartoval David Mailbek, 3. roč. (ze třídy Dalibora Hanuska) s elektrickou kytarou
a s příznačnou skladbou C. Süssera „Big Beat“.

Nikol Hanouskovou, 2. roč., zpěv a s Davidem Nevímem, 2. roč., zpěv (oba ze třídy Moniky Vávrové Filové) jsme podlehli Sladkému mámení autorů V. Zahradníka a V. Poštulky.

 Viktorie Lengálová, 2. roč., zpěv, s bráškou Ondřejem Lengálem, zpěv, j.h. (oba z pěvecké dílny M. Vávrové Filové) nás potěšili s informací uloženou v písni J. Škorpíka Buchet je spousta, z pohádky Kouzla králů.

David Mailbek, 3. roč., s elektrickou kytarou ještě jednou správně okořenil náš pop-mix
C. Santany hitem Europe.

Píseň P. Cmírala a L. Vondráčkové Kdy vzlétnu já, z pohádky Rebelka, prožila a předala v pěvecké výpovědi Anna Tomášová, 3. roč., zpěv (ze třídy M. Vávrové Filové).

Adam Kubíček, 4. roč., zpěv, s Ondřejem Lengálem, zpěv, j.h. (pěvecká dílna M. Vávrové Filové), nás vzali s sebou v písni R. Krajča a T. Kluse na pop- Cestu.

Cool Shufflle J. Ullmanna suverénně na keyboard rozehrál Daniel Piňos, 3. roč. (ze třídy Marka Paľi).

L. Bernsteinův song Somewhere sladce prožili a prostorem nechali znít ve svém zpěvu Karolína Sovová, 4. roč. a Anna Tomášová, 3. roč. (ze třídy M. Vávrové Filové).

Jazzovou písničku J. Vereba: Katka mile a radostně, s přirozenou pěveckou kulturou, zanotovala Eliška Vacová, 2. roč., zpěv (ze třídy Veroniky Hrůzové).

Bonbónkem Večírku byl Bleší kankán E. Hradeckého, v podání dvou skvělých mladíků, brášků, výborných muzikantů, Tomáše Čalkovského, 5. roč., cimbál a Lukáše Čalkovského, 6. roč., klavír (oba ze třídy Milady Orské).

Z tvůrčí dílny L. Bernsteina zněl ještě jeden výborný song - Já se dneska zdám tak hezká („I Feel Pretty“), a to v podání Viktorie Staňkové, 4. roč., zpěv (ze třídy V Hrůzové).

Ondřej Stáňa, III. roč., baskytara (ze třídy D. Hanuska) pěkně stylově hrál Another Love a Isn´t She Lovely, z hudební dílny S. Wondera.

Barbora Formánková, II. roč., zpěv (z pěvecké třídy M. Vávrové Filové), s citem přednesla svým zajímavě jemně sametově zabarveným hlasem I Don´t Know To Love Him A. L. Webbera.

Modlitbu L. Cohena Hallelujah společně, s krásným prožitkem, zazpívaly Viktorie Staňková, 4. roč. a Adéla Pospíšilová, 5. roč. (obě z pěvecké třídy V. Hrůzové), s klavírním doprovodem své spolužačky, Karolíny Šiklové, 4. roč. (ze třídy Jany Laslavíkové).

Tradičním finalistou našich pop koncertů se stal i dnes večer soubor Dalibora Hanuska, v obsazení Tomáš Čalkovský, II. roč., keyboard- j.h., Lukáš Čalkovský, 6. roč., bonga- j.h., Ondřej Janík, 7. roč., kytara (žák D. Hanuska) a Vojtěch Čalkovský, kytara, j.h. , D. Hanusek and comp. hráli The Beatles-  Can´t Buy Me Love a Hey Jude.  Pop koncertu nezůstali dlužni ani svůj oblíbený Tradicionál Oh, When The Saints, kterým večírek s humorem a s ohlasem zakončili.

Hudební spolupráce při Pop koncertu 25. 11. 2013:  Marek Paľa (klavír) a Dalibor Hanusek (kytara)

Fotogalerie: Koncert populární hudby 25. 11. 2013