Virtuální prohlídka školy

Koncert populární hudby 13. 3. 2019

19.03.2019 11:43

Pop koncert 2019 ve Společenském centru Brno-sever

Koncert populární hudby hudebního oboru ZUŠ rozezněl soudobé rytmy a melodie ve velkém sále Společenského centra Brno-sever 13. března 2019. Příjemné moderní prostředí kulturního sálu zde vstřícně umocňuje zapálení našich žáků a studentů pro soudobou populární hudbu a vybavení sálu umožňuje současné populární hudbě adekvátní hudební projev. Populární hudba je pro mladé muzikanty, zpěvačky a zpěváky blízký a oblíbený hudební styl, a tak se mohouna takovémto typu koncertu s ozvučením naučit práci s mikrofonem a rozlišovat diferencovaný zvukový projev z hlediska barvy i dynamiky. Interpret se učí rozlišovat nuance, které získává zpětnou vazbou od posluchačů a pedagogů a pozdějším vlastním poslechem z audio nahrávky.

Pop koncert otevřel skladbami All Of Me (J. Legend) a Layla (E. Clapton) David Hudec (1. II. s.)
hrou na elektrickou kytaru v souhře se svým učitelem p. Daliborem B. Hanuskem (kytara).

Amálie Dorazilová (5. r., zob. flétna) převzala hudební notu hrou jemných a radostných tónů Startu ze skladbiček pro Barabáška z hudební tvorby svého p. učitele P. Zapletala.

S báječnou jiskrou, radostí a kouzelnou naivitou zpívala Anna Přehnalová (2. r.) známý
song z repertoáru H. Vondráčkové Sladké mámení (V. Zahradník). Klavírní doprovod Jitka Jelínková; zpěvačka je žákyní pí. učitelky Markéty Böhmové.

Sympaticky znělým pěveckým hlasem navázala songem Pátá (J. Štaidl) Simona Kubíčková (3. r.) s klavírním doprovodem Marka Paľi. Simona je žákyní pí. učitelky Moniky Filové Vávrové.

Lea Knoblochová (5. r., hra na housle) nás překvapila a zaujala skvělou interpretací ústřední melodie K. Badelta a H. Zimmera z filmu Piráti z Karibiku. Lea je žákyní pí. učitelky Kateřiny Matisové; na klavír ji doprovodil Marek Paľa.

Absolventka sólového zpěvu Nikol Hanousková (7. r.) zpívala songy Most přes minulost (O. Soukup)
a My Heart Will Go On (C. Dion) s citem a stylově správně, s klavírním doprovodem M. Paľi. Absolventka je žákyní pí. M. Filové Vávrové.

David Kočvara (7. r., hra na keyboard) je dalším absolventem dnešního večera. Hrál výborně skladby Wonder Wall (Oasis) a Stairway To Heaven (Led Zeppelin). Pedagogické vedení p. M. Paľa.

Hluboce citovou pěveckou výpověď Johanky z Arku Sílu zemi z muzikálu Johanka z Arku zpívala Viktorie Lengálová (1. II. s.). Song napsal O. Soukup; klavírní doprovod M. Paľa; pedagogické vedení
 pí. M. Filová Vávrová.

Překvapení si pro nás připravily 3 dívky nastudováním slavného L. Cohenova Halleluja. Adéla Blažková (3. r., hra na klavír) doprovázela na klavír ve dvojhlasu zpívající Nelu Horňáčkovou (4. r.,
hra na klavír) a Sofii Bee (j. h.). Odvážný interpretační počin s nimi nastudoval p. M. Paľa.

Poezii romantické melodie N. Roty z filmu Kmotr Speak Softly Love na příčnou flétnu s kytarovým doprovodem jsme si užili v podání Ismini Vafiadu (4. r., příčná flétna) a Anežky Janíkové (2.II.s., kytara). Ismini Vafiadu pedagogicky vede pí. učitelka Mariia Mikhailova a Anežku Janíkovou p. učitel Dalibor B. Hanusek.

Monika Orsechová (7.  r., hra na keyboard) přednesla jako třetí absolventský výkon dnešního večera skladbu G. Julese Mad World a Imagine Dragons Demons. Absolventku pedagogicky vede p. učitel
M. Paľa.

Adriana Flimmelová (5. r., sólový zpěv) zpívala s prožitkem song Kleopatry Teď královnou jsem
já (M. David)s klavírním doprovodem M. Paľi. Pedagog. vedení pí. učitelka Monika Filová Vávrová.

Ondřej Janík (1. II. st., el. kytara) hrál na kytaru v souhře se svým učitelem p. D. B. Hanuskem  Blues Hey Hey (B. B. Bronzy) a Fly Me To The Moon (B. Howard).

Známý hit posledních let Despacito L. Fonsi s jistotou a přehledem hrál na keyboard Lukáš Michalík (3. II. s.). Pedagog. vedení p. M. Paľa.

Finále pop koncertu otevřela Julie Absolínová (7. r.) songem A. L. Webbera You Must Love Me. Klavírní doprovod Jitka Jelínková; pedagog. vedení pí. učitelka M. Böhmová.

Bernsteinův muzikál West Side Story a z něj duet Somewhere si vybral Ondřej Lengál (6. r.). Duet zpíval s pí. Monikou Filovou Vávrovou a povedlo se! Na klavír je doprovodil p. M. Paľa.

Muzikál K. Svobody Drákula a s tím výrazově a intonačně náročný song Drákuly zvolil Adam Kubíček (2. II. s.). Hororovou meditaci se mu v hlasovém podání podařilo vyjádřit přesvědčivě, přestože jeho jinak ušlechtilý zjev a výraz vypovídá o dobrém člověku Adamu Kubíčkovi. Na klavír jej doprovodil
p. M. Paľa; pedagog. vedení pí. učitelka M. Filová Vávrová.

Závěr koncertu patřil akustické kytaře Lukáše Michalíka (2.II.s.). V souhře se svým učitelem
p. D. B. Hanuskem (kytara) zahráli skladby Angie (Rolling Stoens) a Fields Off Gold (Sting).

 

Koncert populární hudby 13. 3. 2019