Virtuální prohlídka školy

Koncert populární hudby, 10. 3. 2016

21.03.2016 13:10

Pop koncert otevřela Metallica se skladbou  Nothing Else Matters v interpretaci elektrických kytar Davida Mailbeka, 5. roč., a Maxmiliána Falatka, 5. roč., i s kytarou jejich učitele Dalibora Briana Hanuska.

Adéla Dočekalová, 4. roč., keyboard, ze třídy Veroniky Hrůzové zahrála taneční motivy
Cha cha tance od P. Ullmanna.          

Sebastian Reichel, 1. roč., zpěv, ze třídy Moniky Filové Vávrové, zpíval song M. Davida Discopříběh.  

Tóny něžné indiánské ukolébavky Ho ho Watanay zahrála na klavír Karla Ježdíková, 3. roč., ze třídy M. Burešové. Čtyřručně se svou paní učitelkou zahrála také skotskou lidovou píseň Loch Lomond.

Současný známý hit, song P. Habery Príbeh nekončí, zazpívala dvojice zpěvaček ze třídy Moniky Filové Vávrové Viktorie Lengálová, 5. roč., a Nikol Hanousková, 5. roč.

 H. Aufray složil vtipnou, originální píseň Slavíci z Madridu, kterou známe z repertoáru skvělého českého zpěváka populární hudby Waldemara Matušky. Tóny této písně zahrála
na klavír Barbora Neugebauerová, 5. roč., a přidala ještě písničku J. Nohavici Vlaštovko leť, při které s ní hrála sympatická skupinka hráčů na zobcové flétny  – Jan Malachta, Jan Horáček, Lucie Pokorná a pan učitel Tomáš Němec, z jehož třídy tito žáci jsou a doprovod celé skupinky na keyboard zahrála paní Marie Burešová.                                                                                    

Milou kompozici zpěvu, hry zobcové flétny a hry na klavír ve skladbě písní A. Michajlova  Nes mě, loďko a Já ti prstýnek dám přednesla na zobcovou flétnu Daniela Marková, 3. roč., ze třídy Tomáše Němce. Zpívaly zpěvačky ze třídy Moniky Filové Vávrové Nikol Hanousková, 5. roč., a Viktorie Lengálová, 5. roč.                                                                                                                                                    

Humor J. Mládka v písničce Když je v Praze hic přenesla do hry na klavír Ilona Dočekalová, 6. roč., ze třídy Marie Burešové. Ilona Dočekalová hrála ještě melodii písně  
Z. Hortona  Jednou budem dál s doplňující recitací ústředních veršíků, které se ujaly moderující Karolína Šiklová a Monika Danielová.

Svěží klavírní hrou skladby E. Hradeckého  Boogie Woogie  přispěla k příjemné atmosféře pop koncertu Veronika Jenáčková, 2. roč., ze třídy Veroniky Velemanové.  Hrála čtyřručně se svou paní učitelkou.                          

J. Šlitrův krásný song Oči mám sněhem zavátý krásně znělým hlasem s výbornou intonační čistotou zpěvu a vrozeným optimismem zazpíval náš vynikající mladý zpěvák Adam Kubíček,  6. roč., ze třídy Moniky Filové Vávrové.                                  

Stylově a přesvědčivě hrála Anna Tomášová na klavír a Dalibor Stehno na baskytaru Blues in D od M. DvořákaAnna Tomášová studuje hru na klavír již v I. roč. 2. stupně
pod vedením Marka Paľi a Dalibor Stehno hru na baskytaru ve  III. roč. 2. stupně
pod vedením Dalibora Briana Hanuska.                                   

Oblíbenou píseň táborových ohňů Tisíc mil I. Fischera zazpívala živě a poutavě Markéta Kučerová, 5. roč., zpěv, ze třídy Veroniky Hrůzové.

Báječné melodie skupiny Beatles přinesla se svou kytarovou hrou v písních Let It Be a Lady Madona Maria Annet Yoder, 3. roč., ze třídy Dalibora B. Hanuska, který ji také na kytaru doprovázel.

Našemu srdci milý gospel Přejdi Jordán skupiny Spiritual zazpívala s dynamikou a citem Kateřina Pražáková, 5. roč., ze třídy M. Filové Vávrové.

Je pravidelnou zkušeností našich školních koncertů, že Lukáš Michalík, 7. roč., ze třídy V. Velemanové, svou hrou na keyboard nezklame zájem vnímavých posluchačů a vykouzlí stylově přesnou formu hudebního projevu, která odpovídá autorovu záměru. Pro tento večer to byla skladba T. Swifta Shake It Off.

Jeden z hitů populární hudby minulého století, G. Kingsleyho Popcorn, je jen zdánlivě snadná a snadno zapamatovatelná melodie. Ve skutečnosti je klavírní part z hlediska techniky hry na klavír velmi náročně rozpracován. Tereza Kadláčková, I. roč. 2. stupně, klavír, ze třídy V. Velemanové, se s touto náročnou hudební ukázkou popasovala
na výbornou.

Velmi příjemným hudebním zážitkem se v tento večer staly hudební ukázky z hudební dílny pod vedením Dalibora B. Hanuska. Tradicionál My Bonnie a Oh When The Saints hráli Dominik Richter, III. roč. kytara, Tomáš Čalkovský, j. h. akordeon, Dalibor Stehno, III. roč., baskytara a Dalibor B. Hanusek, kytara. Přednes měl perfektní náladu,
styl i souhru, že jste si připadali hned jako v prima jazzovém klubu za velkou vodou.

Pusťte si na youtube song Adele Hello. Je to látka a zpěv pro mladou ženu, která si odžila kus velkého prožitku lásky. A tak jsme nevěřili, že tento song zvládne žákyně ZUŠ v 5. roč. O to větším překvapením byla citlivá a vkusná interpretace právě v podání žákyně 5. roč., zpěvačky Anny Tomášové, z pěvecké třídy Moniky Filové Vávrové.                                                 

Skupina Led Zeppelin je ve světě populární hudby mimořádný pojem a výběr jejich skladeb naše mladé borce provokuje a silně inspiruje. Cítí se osloveni jejich hudební řečí a je super,
že se i oni sami takto vyjadřují se svým prožitkem života. Stairway To Heaven
od Zeppelinů zahrál s parádním nasazením Maxmilián Falatek, 5. roč., el. kytara, ze třídy Dalibora B. Hanuska.

Uvést Sergeje Rachmaninova na populárním koncertním pódiu je zdánlivý nonsens. Převzatou hudbu Sergeje Rachmaninova z původního Koncertu pro klavír No. 2 C dur upravil a textem opatřil pro svůj song  All by Myself  Eric Carmen v 70. letech minulého století. Píseň se stala hitem populární hudby. Génius řádu pana Rachmaninova unese nejrůznější přetavení a vždy osloví, zaujme, dojme a pozvedne lidskou duši. Alena Juránková, 4. roč., klavír, ze třídy M. Burešové hrála klavírní part s velmi pěkným přednesem a vnesla do tohoto večer proud barev a touhy romantiky.

Mimořádným překvapením je zpěvačka s tak báječně mocným hlasem a talentem,
že naprosto přesahuje parametry ZUŠ. Markéta Stehnová, I. roč., zpěv, ze třídy Moniky Filové Vávrové, nás zcela očarovala svým hlasovým fondem, krásným, širokým, barevným altem. Zpívala C. Cohenovo Hallelujah. Jsme opravdu velmi zvědaví, co se podaří v jejím dalším pěveckém vývoji dokázat. Těšíme se! Je to na Markétě a na jejím odborném pěveckém vedení. Snad nám tato supernova nezanikne!                                                                                               

Finále našeho pop koncertu patřilo autorům Carlosi Santanovi a Ericu Claptonovi a borcům s kytarami (hudební dílna Dalibora B. Hanuska). Byl to tedy Carlos Santana a jeho Moonflower v muzikantské sestavě Dalibor Stehno, III. roč., baskytara, David Mailbek,
5. roč., el. kytara, Ondřej Janík, II. roč., kytara, Maxmilián Falatek, 5. roč., el. kytara. Hudební tečkou se stala hudební tvorba Erica Claptona, skladba I Shot The Sheriff, v sestavě muzikantů Maxmilián Falatek, 5. roč., el. kytara, David Mailbek, 5. roč., el. kytara a Dalibor Stehno, III. roč., baskytara.

Výborné moderátorky pop koncertu, Karolína Šiklová a Monika Danielová, žákyně literárně dramatického oboru, v průběhu koncertu také recitovaly. Přednášely zajímavě
a velmi pěkně.

Monika Danielová přednesla Pleskání kapek Julia Cortázera a příběh Bez konce Antonína Přidala. Karolína Šiklová přednesla od Jakuba Kollára Nejkratší pohádku a takřka hororové Nožičky od Tui T. Sutherlandové. Recitace se setkala s vřelou odezvou a vítaným zpestřením koncertního programu.

Mimořádnou oporou nastudování hudebních a pěveckých čísel a při samotném pop koncertu také svou osobitou profesionální interpretací klavírních doprovodů přispěl k úspěchu koncertního podvečera v Klubovně Brno-sever vynikající muzikant a učitel pan Marek Paľa.

Při pop koncertu hudebně spolupracovali Marie Burešová, Dalibor B. Hanusek, Marek Paľa, Monika Filová Vávrová, Veronika Velemanová a Tomáš Němec.

Fotogalerie: Koncert populární hudby, 10. 3. 2016

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>