Virtuální prohlídka školy

Jak jsme lyžovali na ledovci

07.04.2019 15:34

 V rámci lyžařského výcvikového kurzu jsme se ve dnech 21. – 25. března 2019 vypravili do rakouských Alp zalyžovat si na ledovci a dalších střediscích Korutan a Tyrolska. Dlouho před samotným kurzem jsme se připravovali a těšili se, jaké to tam bude.

Vyjeli jsme ve čtvrtek v 9.00 hodin autobusem od školy. Skoro se nám nechtělo věřit, že se do autobusu narovnaly všechny naše tašky, batohy, lyže a snowboardy. Cesta byla poměrně dlouhá, ale odměnou nám bylo nádherné ubytování na penzionu a v hotelu ve vesničce Lainach. Po příjezdu jsme si vybalili věci a šli jsme na výbornou večeři. Každý večer probíhaly námi připravené prezentace, které se týkaly lyžování a snowboardingu.

V pátek po snídani jsme se autobusem vypravili na sjezdovky do oblasti Mölltaler Gletscher. Zde jsme byli rozřazeni do tří lyžařských družstev a jednoho družstva snowboardistů. Za krásného počasí jsme poznali modré, červené i černé sjezdovky. Na ubytování jsme se vraceli po 16. hodině. Umyli jsme se, navečeřeli a večer vždy byly přednášeny prezentace, které jsme si doma připravili.

Třetí den jsme jeli autobusem lyžovat na sjezdovky střediska GG Resorts Matrai - Kals. I když se nám líbilo všude, toto lyžařské centrum s výhledem na nejvyšší vrchol Vysokých Taurů, Gross Glockner, bylo asi nejhezčí.

V neděli jsme se vypravili do lyžařského střediska St. Jakob in Defereggental , které bylo nejdále od našeho hotelu. I tam se nám velmi dobře lyžovalo.

Až do neděle bylo krásné počasí, sluníčko svítilo, na sjezdovkách byly asi 4 stupně nad nulou a všude bylo obrovské množství sněhu a krásně upravené a prázdné sjezdovky. V neděli večer po návratu z lyžování a po večeři jsme si už ale museli balit věci. Čekal nás poslední den na sjezdovkách a cesta domů.

I tak poslední den jsme si ještě zalyžovali na už známých sjezdovkách na Mölltalu. Aby nám to nebylo líto, že už musíme odjet, počasí se zhoršilo: byla mlha, sněžilo a foukal silný vítr. Ale i tak se nám lyžování vydařilo. Vůbec se nám nechtělo vracet domů. Jezdili jsme do 14.00 hodin, stavili jsme se něco nakoupit na cestu a pomalu jsme se vydali na cestu domů. Do Brna jsme přijeli ve 22.30 hodin.

Lyžařský kurz se nám všem moc líbil, všechno bylo perfektní: lyžování, ubytování i strava. Hodně zajímavého jsme prožili i viděli.

Už se těšíme, že v kvintě pojedeme na ledovec lyžovat zase.

žákyně TAN

Jak jsme lyžovali na ledovci