Virtuální prohlídka školy

Hrabě v každém z nás

15.02.2018 20:47

V pondělí 29. ledna 2018 k nám do školy přišli dva studenti vysoké školy z oboru knihovnictví s paní knihovnicí. Připravili pro nás literární workshop „Hrabě v každém z nás“.

V rámci tohoto projektu jsme pracovali ve skupinách s obálkou plnou informací nejprve na zjišťování nejdůležitějších dat (autor a jeho data narození a úmrtí, umělecký směr, ukázka z textu, obrázky významných staveb atd.). Naším úkolem bylo přiřadit k jednotlivým spisovatelům co nejvíce informací.

Druhá obálka, kterou jsme dostali, obsahovala rozstříhané části textu. Měli jsme za úkol je pročíst a srovnat úryvky tak, jak šly významově za sebou.

Během práce jsme se dozvěděli mnoho nového např. o romantismu (o architektuře, výtvarném umění, literatuře a spisovatelích v tomto období).

Také jsme se dozvěděli mnoho informací o jednotlivých uměleckých obdobích. Nelíbilo se mi, že jedna ze studentek měla práci málo připravenou, nebyla zvyklá pracovat s dětmi, a pokud výsledek práce nebyl takový, jaký si asi představovala, kladla to za vinu pouze nám.

Andrea Chocholáčková, SAN