Virtuální prohlídka školy

Holandsko 2017

29.05.2017 08:00

Na naší cestě po Beneluxu jsme stihli nakouknout do světa květin, dřeváků a kanálů. Procestovali jsme několik měst a velkou část pobřeží.

Přestože tato místa nejsou od sebe příliš vzdálena, každé z nich má svoji vlastní osobitost. Brusel působí dojmem evropského velkoměsta, na rozdíl od Antwerp, které si ponechaly klidný nádech přístavního městečka. Kapitolou sám o sobě je Amsterodam. Je to divoká metropole, která upoutá člověka svojí nespoutaností a energičností. Pokud se z rušného Amsterodamu přesunete na holandský venkov, objevíte skrytou stránku Nizozemí, plnou větrných mlýnů, sýrů a přátelských lidí.

Kromě kontrastů je to země plná barev, jež jsou nejvíce vidět v jedné z největší botanických zahrad Evropy, kterou je Keukenhof. Na ploše 32 hektarů se rozprostírají záhony s množstvím květin rozmanitých tvarů a barev, kam se každé jaro přijíždí podívat tisíce turistů z celého světa. Toto místo bylo jednoznačně největším zážitkem celého putování.

Chtěli bychom za všechny poděkovat paní profesorce Doležalové a vedení školy za tento výlet a rovněž za umožnění poznávat nové země, lidi a jejich kulturu a procvičit si cizí jazyky v praxi.

Tomáš Bařina, Jaroslav Hudeček
studenti QAM

Fotogalerie: Holandsko 2017