Virtuální prohlídka školy

Historická a společenskovědní exkurze do prahy OK AN a 4. AN

17.10.2022 14:30

Třídy 4. AN a Oktáva AN absolvovaly ve dnech 12. - 14. 10. 2022 exkurzi do hlavního města Prahy zaměřenou na prohloubení a rozšíření poznatků z oblasti historie, společenských věd a literatury.

První den byl věnován Vyšehradu, místu, které je neodmyslitelně spojeno s českou historií. Večer se poté konala procházka středem Prahy s několika zastaveními u vybraných památek. Druhý den proběhla prohlídka Hradčan, Pražského hradu a také významných ústavních institucí - Senátu a Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Večerní program byl divadelní. Studenti si mohli vybrat ze dvou představení - Slovácko sa nesúdí Divadla v Celetné a Revizor Divadla na Vinohradech. Poslední, třetí den, byl věnován vybraným památkám Staroměstského náměstí a přilehlého okolí a zakončen byl návštěvou Židovského muzea, kde se studenti seznámili se základy židovského náboženství a kultury.

Celkově byla akce ze strany studentů hodnocena jako velmi zdařilá. Věříme, že obohatí jejich následné studium i přípravu k maturitním zkouškám.

 

Fotogalerie: Historická a společenskovědní exkurze do prahy OK AN a 4. AN