Virtuální prohlídka školy

GIS Day

24.12.2017 10:59

V rámci zeměpisného semináře jsme se ve středu 15. 11. 2017 zúčastnili vzdělávacího programu GIS Day, který se týkal geografických informačních systémů a zabýval se jejich tvorbou a využitím. Program začínal v poledne na Mendelově univerzitě a byl přístupný studentům i veřejnosti. Záštitu nad akcí převzal primátor města Brna a také rektor Mendelovy university v Brně.

Na začátku nás samotní studenti univerzity zasvětili do tajů moderních technologií. Ukázali nám mobilní aplikace vyvíjené speciálně pro univerzitu a brýle pro virtuální realitu, které jsme si mohli vyzkoušet a projít se po různých místech světa nebo ukázat naše výtvarné umění ve speciálním programu pro 3D malování, čehož většina z nás ráda využila.

Následně v rámci geolokační hry jsme dostali tablety s mapami, podle kterých jsme hledali různá místa v areálu kampusu. Na každém stanovišti nás čekaly záludné otázky, na které jsme podle nápověd měli odpovědět. Nakonec, i přes počáteční tápaní, jsme se všichni zdárně dostali do cíle.

Poté jsme měli možnost zhlédnout přednášky týkající se zajímavého počítačového programu StoryMaps, díky kterému se dají tvořit velmi pěkné prezentace se zeměpisnou tématikou. Po dalších dvou přednáškách o mapování silnic, dálnic či vodních ploch a vytváření dvojrozměrných i trojrozměrných modelech krajiny, nás čekala další praktická část, týkající se právě práce v programu, vytvářejícím zobrazení krajiny ve 2D i 3D.

V závěru jsme viděli létání dronu, kterým lze snímat zemský povrch z ptačí perspektivy, a mohli si vyzkoušet měření vzdálenosti mezi objekty pomocí totální stanice.

Všichni odcházeli spokojení, protože si mohli vyzkoušet vědomosti ze zeměpisu v praxi. Získali jsme také přehled o činnostech na vysoké škole, který nám pomůže v rozhodování o našem budoucím studiu a povolání. Akce se konala na Mendelově univerzitě v Brně a záštitu nad ní převzal primátor města Brna a také rektor Mendelovy university v Brně.

 

Vlastimil Pospíšil, Septima AM
 

Fotogalerie: GIS Day