Virtuální prohlídka školy

Fyzika je všude kolem nás

31.10.2012 09:22
Fyzika je překrásný vědní obor, se kterým se dennodenně potkáváme. Už jenom ten náš pohyb je fyzikální děj. S využitím základních pomůcek jsme nastartovali výuku fyziky v Primě. Pochopili jsme základní fyzikální zákony a také jsme pochopili význam slavných slov: „A přece se točí…“ – nebo jak se to vlastně točí?

Naše paní profesorka na fyziku nám v hodinách dokazuje, že fyzika může být zábavná, zajímavá, krásná a plná kouzel. Za ten krátký čas od začátku školního roku nás naučila, co jsou tělesa a látky a jejich skupenství. Například už také víme, co je to sublimace nebo desublimace. Zkusili jsme si i první laboratorní pokusy s plynovým kahanem a jodem a poznali jsme zbarvení jeho par.

V těch prvních hodinách jsme si ověřili, že fyzika je zajímavá přírodní věda, která je na rozdíl od jiných všude kolem nás a všechno, v čem a čím žijeme. Naše první doteky s fyzikou jsou pro nás impulzem k tomu, aby se z nás jednou stali inženýři, lékaři, fyzikové, technici nebo přírodovědci. Zatím pro nás platí: „A přece se učí…“
Andrea Lebedová, Prima A
Gymnázium J. G. Mendela

Fotogalerie: Fyzika je všude kolem nás