Virtuální prohlídka školy

Exkurze v Růžovém sadu

13.01.2012 08:27

Dne 20. prosince 2011 jsme měli možnost navštívit občanské sdružení V Růžovém sadu v Ořechově a nahlédnout tak pod pokličku výroby rozličných předmětů. S touto organizací, která pracuje s postiženými lidmi, spolupracovala naše škola již mnohokrát při humanitárních akcích pořádaných v prostorách tělocvičny našeho gymnázia. Pozvání jsme dostali od vedoucího sdružení pana Vladimíra Procházky a přijali jsme jej velice rádi.

Seznámení s lidmi, jež zde pracují, bylo naprosto uchvacující. Zaměstnanci nám velmi ochotně popsali a následně i předvedli různé segmenty procesu výroby všech výrobků. Dílna se zabývá prací se dřevem a s četným využitím tohoto materiálu. Dřevo do Růžového sadu „přichází“ v podobě surově nařezaných prken a opouští jej jako nádherný svícen, krásně barevné auto či traktor, dekorativní mísa nebo hodiny, které mimo to, že ukazují přesný čas, tak Vám vždy dokáží zvednout náladu.

Zaměstnanci s námi ještě ke konci prohlídky poseděli u šálku dobrého čaje a na jejich tvářích byl po celou dobu pouze úsměv, protože dobře věděli, že je jejich práce více než užitečná a předává poselství radosti všem, kteří zde nějaký výrobek zakoupili nebo jím byli obdarováni.

Petra Schwarzová
Septima B N

Fotogalerie: Exkurze v Růžovém sadu