Virtuální prohlídka školy

EXKURZE V KANCELÁŘI PREZIDENTA REPUBLIKY

19.01.2018 16:14

Dne 4. prosince 2017 se naše třída (SX AM) vypravila na školní výlet do Prahy. Hlavní náplní akce byla exkurze v prostorách Kanceláře prezidenta republiky na Pražském hradě, ale také jsme si prohlédli předvánoční Prahu. Doprovázela nás naše třídní, paní profesorka Vodičková, a pan profesor Tribula.

Z Brna do Prahy jsme jeli vlakem. Hned po příjezdu jsme se přesunuli na Pražský hrad, kde jsme nejdříve museli projít bezpečnostní kontrolou.

Poté se nás již ujala zaměstnankyně Kanceláře prezidenta republiky a provedla nás prostory Hradu, které nejsou obvykle přístupné veřejnosti a kde úřaduje hlava státu. Prohlídka byla doplněna zajímavým výkladem o historii prostor a významných osobnostech, které s nimi měly něco společného, a také se výklad týkal samotného fungování Kanceláře, její struktury a kompetencí.

Pana prezidenta Zemana jsme, navzdory tomu, že jsme se na něj všichni moc těšili, bohužel nepotkali, ale procházeli jsme kolem sálů, kde zrovna probíhalo setkání velvyslanců.

Po ukončení prohlídky a opuštění prostor Kanceláře jsme se stali svědky střídání stráží, na které jsme měli přímo z I. nádvoří, kde střídání probíhalo, luxusní výhled.

Potom jsme se z Hradu přesunuli do centra města, kde jsme měli rozchod, čehož většina z nás využila k obědu, prohlídce vánočních trhů a nákupu vánočních dárků.

Následovala cesta domů autobusem.

Myslím, že výlet jsme si všichni užili a také si myslím, že exkurze v Kanceláři prezidenta republiky byla pro všechny velice přínosná, mě osobně určitě zaujala.

 

Marek Sedlák, SX AM

Fotogalerie: EXKURZE V KANCELÁŘI PREZIDENTA REPUBLIKY