Virtuální prohlídka školy

Exkurze v do biolesa v Bílovicích nad Svitavou

20.10.2014 14:55

V úterý 30. září se třídy Sekunda AM, AN a BN vydaly na exkurzi do biolesa do Bílovic n. Svitavou. V 7:20 jsme měli sraz u školy, čekaly tam na nás paní profesorka Vávrová, Matoušková a Vorálková. Bohužel někdo nestihl přijít, a tak jsme museli jít v menším počtu. Šli jsme na jedničku, jeli jsme na Hl. nádraží a tam jsme asi 20 čekali na vlak. Paní profesorka Vávrová koupila lístky a my jsme si je museli na nástupišti cvaknout. Asi v 8:05 vlak přijel, vlakem jsme jeli asi deset minut, když jsme vystoupili v Bílovicích, tak jsme šli asi pět minut pěšky do lesa. Čekala tam na nás paní, která nás provedla lesem a řekla nám, co budeme dělat za úkoly.

 

Dostali jsme takovou zelenou obálku, ve které byly pracovní listy, roztřídili jsme se do několika skupin podle toho, co bylo v obálce napsáno, např. "les pro lidi, les pro zvířata"... Když jsme vyšli na kopec, do hlubokého lesa, tak tam na nás čekal pan lesník, příroda tam byla krásná, byl tam rybníček, krásně se tam odrážela příroda kolem. Po chvilce jsme začali dělat úkoly, některá skupina měla hledat stromy, některá např. ptát se lesníka na různé otázky. My jsme šli do kopců hledat stromy. Kopce tam byly opravdu dost hluboké, takže se tam špatně chodilo, s Erikem jsme vyšli až úplně na celý vrchol kopce, byly tam zřícené stromy a dokonce jsme našli něco jako vyschlý potůček. Pomalu jsme poznávali všechny stromy a zapisovali je.

 

Poté jsme měli krátkou přestávku na svačinu. Po svačině jsme se zase MY šli ptát pana lesníka na různé otázky, mohli jsme vybírat i vlastní. Měli jsme vždycky zaškrtnout ano, ne, možná. Za každé ano bylo několik bodů. Dokonce jsme se dozvěděli, že v tom lese proběhla vražda. Potom jsme všechny body sečetli a zjistili jsme, že tento les na tom není vůbec špatně.

 

Petr Kubinský
Sekunda AM

Fotogalerie: Exkurze v do biolesa v Bílovicích nad Svitavou