Virtuální prohlídka školy

Exkurze do Ústavu přístrojové techniky Akademie věd ČR

25.11.2019 14:20

Dne 15. 11. 2019 navštívili žáci 3. a 4. ročníku čtyřletého gymnázia, kteří navštěvují seminář z fyziky, Ústav přístrojové techniky Akademie věd ČR, který pořádal den otevřených dveří. O akci byl velký zájem ze strany brněnských středních škol. Skupiny zájemců se střídaly na připravených stanovištích, kde jim zaměstnanci Ústavu přístrojové techniky Akademie věd ČR podali stručné informace o tom, na čem na vybraných odděleních pracují, a vysvětlili pomocí krátkých prezentací také princip činnosti jednotlivých zařízení.

Žáci se tak měli možnost seznámit s principy magnetické rezonance, svařování elektronovým paprskem, elektronovou mikroskopií, laboratoří nízkých teplot, laboratoří pro výzkum laserového záření a elektronovou litografií. Nejzajímavější byly praktické ukázky činnosti těchto zařízení.

Na závěr shlédli žáci představení Úžasného divadla fyziky, ve kterém se dozvěděli zajímavou formou o principu fungování CRT obrazovek i LCD, které CRT obrazovky nahradily.

Akce byla dobře zorganizovaná a žákům umožnila prohlédnout si zařízení, se kterými se běžně nesetkají, a vhodně tak doplnila jejich teoretické znalosti ze semináře z fyziky.

Fotogalerie: Exkurze do Ústavu přístrojové techniky Akademie věd ČR