Virtuální prohlídka školy

Exkurze do Prahy

23.10.2018 09:10

Ve dnech 9.-11. 10. 2018 podnikla naše třída oktáva AN exkurzi do Prahy.

Po příjezdu do Prahy a ubytování v hostelu Dakura nedaleko Pražského hradu jsme se přesunuli zpět do centra, kde jsme se připojili ke třídě p. prof. Mudráka – společně jsme absolvovali prohlídku Židovského města. Průvodkyně nám řekla mnoho zajímavého o historii a životě Židů i o konkrétních památkách bývalého židovského ghetta. Po prohlídce jsme se vrátili do hostelu, abychom se připravili na večerní program – návštěvu Divadla Na Fidlovačce. Původně jsme měli zhlédnout Shakespearův Sen noci svatojánské, ale kvůli nemoci v souboru jsme viděli náhradní představení. Byla to situační komedie amerického dramatika Michaela Englera Znovu a líp, kde hlavní role hráli Marek Daniel a Kristýna Frejová. Představení se nám velmi líbilo.

Ve středu jsme měli dopoledne na programu návštěvu Pražského hradu. Do areálu jsme vstoupili u letohrádku královny Anny, prohlédli jsme si chrám sv. Víta, Starý královský palác, baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Ze zahrad na jižní straně byl nádherný výhled na sluncem zalitou Prahu. Od Hradu jsme se procházkou Nerudovou ulicí a dále přes Malostranské náměstí a Karlův most přesunuli do Starého Města. Po obědě a po načerpání sil jsme si prohlédli ještě Staroměstskou radnici, z jejíž věže byl krásný výhled mj. na historické jádro Prahy a panorama Hradčan. Prohlédli jsme si i další památky v blízkosti náměstí.

Poslední den našeho pobytu v Praze jsme strávili na Václavském náměstí a v jeho okolí.

Exkurze do Prahy se nám vydařila, přinesla nám poučení i zábavu. Ke zdaru akce přispělo i to, že nám po celou dobu přálo počasí.

 

Exkurze do Prahy