Virtuální prohlídka školy

Exkurze do Prahy 4. AM

16.10.2022 17:05

    Kulturně – historická exkurze do Prahy

   Náš výlet začal pondělního rána na Hlavním nádraží v Brně, kde vlakem jedoucím z Bratislavy jsme zamířili do Prahy. Po příjezdu jsme se přemístili do Žižkovského hostelu jménem Elf. Doprovodem nám byla paní učitelka Nina Nováková a hlavním pražským průvodcem pan učitel Petr Boleslav. Po odložení zavazadel jsme se vydali do Starého Města a na Náměstí Republiky, poté následoval Týn (Týnský dvůr) a Staroměstské náměstí.

    Dalšího dne jsme začali vydatnou snídaní a následovala prohlídka Horního Nového Města, kde se nachází magický kostelní kříž Karla IV, také univerzitní kampus Albertov, významný psaním současných dějin českého státu. Pokračování prohlídky se odehrávalo dále na Vyšehradě, kde jsme i končili a začínal odpolední rozchod a návštěva místních restaurací. Večer jsme se společně opět sešli a navštívili představení Osiřelý západ v Činoherním klubu. Poté následovala prohlídka večerní Prahy.

    Třetí den, náš také poslední, nám počasí velmi nepřálo, proto jsme raději co nejrychleji zamířili do Hradčan a dalších přilehlých částí. Pak speciálně na Loretánské náměstí a přímo do areálu Lorety “Santa casa“. Později jsme sestoupili malebnou Nerudovou uličkou do centra Malé Strany. A na závěr jsme přešli přes slavný Karlův most a dali si lahodný oběd. Už o půl čtvrté jsme se vraceli vlakem směrem do Brna, a přemítali si všemožné zajímavé aspekty a spojitosti, které nám pan učitel Boleslav ve své lásce a nadšení k nádhernému městu Praha předal.

     Náš výlet byl obohacující, jak v hodnotě obsahu informací, tak upevnění vztahů a prožití povzbuzujícího společného času jako třída. Všichni jsme byli vděční a nadšení.

 

Studenti třídy 4. AM

 

Fotogalerie: Exkurze do Prahy 4. AM