Virtuální prohlídka školy

Exkurze do Památníku Leoše Janáčka

08.02.2017 13:03

Ve čtvrtek 2. 2. 2017 se naše třída 3. AP zúčastnila prohlídky zahradního domku, který si nechal postavit Leoš Janáček vedle varhanické školy, kde působil jako ředitel. Chtěl to mít zkrátka blízko… V tomto domku žil se svojí rodinou a tvořil. Po vstupu do domku nás slečna průvodkyně usadila do největší místnosti a krátce nám povyprávěla o historii domu a životě samotného skladatele. Poté nám pustila dokument jak o Janáčkově životě a tvorbě, tak také o jeho velmi slavném díle, opeře Její pastorkyňa. Na uvedení této opery v Národním divadle v Praze čekal Janáček dlouhých 13 let. Její pastorkyňa sklidila úspěch i kritiku, stejně tak jako jeho další skladby.

V interiéru je zachována původní Janáčkova pracovna s klavírem. Součástí expozice jsou také staré fotografie, skladatelovy poznámky, osobní korespondence, dokumenty, operní partitury a další.

Akce byla zajímavá. Uvědomila jsem si, jak blízko naší školy žila tak významná osobnost, jakou je Leoš Janáček.

 

za třídu 3. AP vypracovala Nikola Šromová  

Fotogalerie: Exkurze do Památníku Leoše Janáčka