Virtuální prohlídka školy

Exkurze do Národního technického muzea Praha

23.04.2019 16:48

Ve středu 10. dubna jsme se s kroužkem "Jak věci fungují" zúčastnili exkurze do Národního technického muzea v Praze.

Jako nejvhodnější dopravní prostředek na cestu tam a zpět jsme vybrali vlak. Po příjezdu na pražské Hlavní nádraží jsme přestoupili na metro a poté na tramvaj, která nás dovezla až k muzeu.

Po příchodu jsme si individuálně prošli expozice, které nás zaujaly svou rozmanitostí.

Nejzajímavější byla dopravní hala, v níž se nachází celá historie dopravy včetně modelu prvního auta, letadla, kola, motocyklu a parní lokomotivy, do které jsme mohli vejít a vyzkoušet si, jaké bylo řídit vlak před sto lety.

Ve druhé části prohlídky nás čekal workshop „Elektromagnetismus“.

V něm jsme se dozvěděli o magnetické indukci, zviditelnili jsme magnetické pole vodiče, vyzkoušeli si, jak tělo reaguje na elektrický proud, který má 12 000 voltů, a uviděli jsme, jak funguje elektromotor.

Po obědě v muzeu nás čekalo odpoledne plné poznávání malebné Prahy. Zamířili jsme na Karlův most, kde si odvážnější účastnici exkurze nechali nakreslit karikaturu. Poté jsme pokračovali tzv. Královskou cestou až na Staroměstské náměstí, kde jsme zhlédli Orloj a prohlédli si  Velikonoční trhy. Dále jsme pokračovali okolo Stavovského divadla na Václavské náměstí, kde nás ohromilo nově zrekonstruované Národní muzeum. Po náročném dni jsme byli rádi, když jsme si sedli do vlaku a mohli odpočívat až do Brna.

Exkurze byla velmi zajímavá a v mnohých oblastech nám rozšířila znalosti.

 

Za kroužek "Jak věci fungují"

žák KV BN

 

Exkurze do Národního technického muzea Praha