Virtuální prohlídka školy

Eurorebus 2019

13.05.2019 07:45

V pátek 26. 4. 2019 se konalo krajské kolo soutěže Eurorebus v Olomouci. Sraz jsme měli v 8.10 hod. na autobusovém nádraží naproti hotelu Grand. Cesta autobusem proběhla hladce, takže jsme přijeli bez zpoždění.

Samotná soutěž se konala na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Vše začalo v 10.30 hod., kdy jsme si sedli do sálu. Pořadatelé nás seznámili s pravidly a řekli nám, kdy budeme psát testy.

Prvních 40 minut psali testy žáci skupiny ZŠ 01, poté následovala přestávka, abychom se v sále vyměnili a dalších 40 minut psali testy žáci skupiny ZŠ 02. Po nás ještě psali testy žáci SŠ.

Testy byly přiměřeně těžké, abychom se nad otázkami stihli zamyslet a dokázali je zodpovědět v časovém limitu. Až všechny skupiny testy dokončily, konalo se vyhlášení.

Byli jsme jako škola velmi úspěšní.  Do celostátního kola, které se bude konat v červnu v Praze,  postoupili žáci Primy AM, ve složení Jan Holomek, Matyáš Huba a Anna Kaděrová, kteří se umístili na 5. místě a žáci Tercie BN, konkrétně Kateřina Holečková, Radek Kuklík a Ema Ošmerová, kteří se umístili na krásném 3. místě. K vítězství jim chyběl jen jeden bod.

Po skončení akce jsme si prošli centrum Olomouce a pak zamířili k autobusovému nádraží a odjeli plni dojmů a nadšení zpět do Brna.

 

Zpracovaly žákyně T BN

 

Eurorebus 2019