Virtuální prohlídka školy

EUROREBUS 2011 - neděle s postupem do celostátního finále

12.04.2011 06:41

Na začátku 16. ročníku celostátní soutěže EUROREBUS bylo více než 5 000 žáků ZŠ a SŠ.

Před měsícem přišly pozvánky do veřejných krajských kol na neděli 10. dubna pro dva postupující třídní kolektivy a tři jednotlivce. Z naší školy si po půl roce korespondenčních soutěží vybojoval postup třídní kolektiv tercie A a kvarty A, v soutěži jednotlivců Katrin Bučková, Sandra Hönigová a Andrea Machytková, všechna děvčata z kvarty A. Oba kolektivy nebyly žádní nováčci, kvarta už soutěžila dokonce počtvrté.

Po dopoledním psaní různých testů přišlo kolem 14. hodiny vyhlašování výsledků. Vždy bylo vyhlášeno pouze prvních deset nejúspěšnějších, přičemž prvních pět postupovalo do celostátního finále, které proběhne v Praze dne 6. června.

První příjemná zpráva Sandra Hönigová 9. místo, Katrin Bučková 5. místo s postup do Prahy a nakonec Andrea Machytková 1. místo, zlatá medaile a samozřejmě také postup do Prahy.

V kategorii třídních kolektivů ZŠ 02 kvarta A obsadila krásné 6. místo z 36 družstev, ale bohužel  první nepostupové, i když měla stejně bodů jako třetí družstvo.  Při stejném počtu bodů rozhodoval čas odevzdání odpovědních lístků a doprovodná soutěž. Tercie A skončila na 18. místě.

Úplné výsledky najdete na stránkách www.eurorebus.cz

VPK ZE Jitka Kelblová

Fotogalerie: EUROREBUS 2011 - neděle s postupem do celostátního finále