Virtuální prohlídka školy

Divadelní představení 3. 3. 2019

17.03.2019 12:00

Literárně-dramatický obor ZUŠ

V neděli 3. března 2019  jsme měli možnost získat silné divadelní zážitky. V klubu Leitnerova se odehrály čtyři divadelní výstupy pro rodiče a veřejnost.

Odpoledne s divadlem otevřela inscenace, která se ve svém názvu ptala „Co se nám bude zdát?“. Tato otázka se ukázala jako příznačná, neboť nejmladší žáci hráli právě o snech, které nám mohou ukazovat naše přání i naše obavy, občas nás mohou ale i poučit.  (LDO 1, ped. vedení Bc. Lucie Macová)

Druhá inscenace s příhodným názvem „Hříšná“ diváka na první pohled dokázala rozesmát a na pohled druhý donutit zamyslet se, jestli máme opravdu svědomí čisté. Soubor zkušených starších žáků vytvořil groteskní obraz různých hříšníků žijících v jednom „paneláku“. Závěr inscenace pak patří našemu vlastnímu svědomí – soubor se svěří s hříchy, které jsou jejich.  (LDO 3 a 4, ped. vedeníMgr. Kateřina Chalupníková)

Třetí měla přijít na řadu pohádka převedená do aktuální doby Elka-Popelka. Bohužel, Popelka onemocněla a zbylé, ryze mužské osazenstvo souboru, se muselo s nastalou situací vypořádat samo. Pánové se výzvy, která se před nimi objevila zhostili velice statečně. Jako melancholik, cholerik a flegmatik nás herecké trio pobavilo polo-improvizovanou komediální scénkou.  (LDO 5, ped. vedení Bc. Lucie Macová)

Divadelní odpoledne zakončila inscenace s názvem „Kdo potřebuje Lukáše?“ Sledovali jsme v ní osudy tří různých dívek, které pojí společná touha po objevení svého potenciálu. Cesta při hledání vlastní cesty může být složitá a co teprve, když si ji má mladý člověk prosadit před rodiči. Poslouchají vůbec? Při snaze přimět je vyslyšet svá přání se dívky ubírají k činům, které je přivádí do těžkých situací. A ještě ke všemu je tu záhadný Lukáš, který jim do průšvihu vždycky trochu pomůže. Ještě, že tu pak rodiče pro své děti vždy jsou. (LDO 2, ped. vedení Bc. Lucie Macová)

Nedělní odpoledne přineslo výrazné herecké výkony, žáci LDO nás dokázali rozesmát, někdy i vystrašit. Každá inscenace nás tak mohla zasáhnout vlastním silným sdělením, pobavit i přivést k zamyšlení.

 

Za LDO  Bc. Lucie Macová a  Mgr. Kateřina Chalupníková

 

Divadelní představení 3. 3. 2019