Virtuální prohlídka školy

Den plný atletických disciplín 2012

17.10.2012 09:28

Na stadionu Moravské Slávie se 27. září 2012 uskutečnil Den plný atletických disciplín. Pro žáky nižšího stupně gymnázia to byl již čtvrtý ročník, pro žáky vyššího stupně gymnázia druhý. V soutěžích proběhlo více než 350 startů ve čtyřech disciplínách – sprintu, vytrvalostním běhu, skoku vysokém a skoku dalekém. Soutěžili jsme o nejlepšího atleta a atletku v kategoriích mladší dívky a hoši (prima, sekunda), starší dívky a hoši (tercie a kvarta) a v kategorii žáků a žákyň vyššího gymnázia a SPgŠ. Zvlášť jsme vyhodnotili také nejúspěšnější atletickou třídu. Do této soutěže jsme zahrnuli výkony nejlepších tří dívek a tří chlapců ve třídě. V případě SPgŠ se jednalo o výkony šesti nejlepších dívek, protože ve třídě žádné hochy nemají.

V letošním ročníku jsme se dočkali kvalitních výkonů a také několika rekordů Školského komplexu.

U vyššího stupně Adam Hajtmar ze třídy 3. A M překonal hned dva stávající rekordy: ve skoku vysokém (174 cm) a ve sprintu na 100 m (12,12sec.), Hana Ondrušová z Q A N ve skoku do dálky (392 cm). Na nižším stupni Eliška Volná z KV A M vytvořila nový rekord ve skoku vysokém (138 cm). I tři dívky, které se umístily na dalších místech, překonaly bývalý rekord Školského komplexu. Pavel Váňa z KV A M výkonem 162 cm ve skoku vysokém postavil „laťku hodně vysoko“ a také on vytvořil nový rekord. Matěj Surkoš KV A N a Dan Jambor ze S A N vytvořili ve svých věkových kategoriích rekordy v běhu na 1000 m (3:31,0) a 800 m (2:45,0). Počasí bylo pěkné, nálada na sportovištích bojovná, a tak nezbývá nic jiného, než si do příštích let přát co nejlepší počasí a výkony na samé hranici možností našich závodníků.

Výsledky jsou k vidění na nástěnce u tělocvičny 1.

Na závěr mi dovolte, abych poděkoval všem zúčastněným závodníkům za předvedené výkony. Také bych rád poděkoval všem pedagogickým pracovníkům, kteří obětavě plnili úkoly, které před ně mnohdy nečekaně organizátoři postavili.

Organizátor akce Mgr. Jiří Kelbl

Fotogalerie: Den plný atletických disciplín 2012