Virtuální prohlídka školy

Cesta na Filipíny v rámci programu Planeta Země 3000

20.01.2017 20:23

Dne 20. 12. 2016 se celý nižší stupeň (kromě kvart) I. NZG i GJGM zúčastnil v Sále Bakaly (Bílý dům) vzdělávacího projektu s přírodovědně-historicko-zeměpisným obsahem
– Planeta Země 3000. Gymnázia tuto akci navštěvují již tradičně každý rok, žáci se tentokrát dozvěděli zajímavosti o Filipínách, které byly prezentovány projekcí fotografií, videosekvencí, hudby a naživo komentovaným výkladem reportéra.

Promítání s názvem „Filipíny – Za obry a trpaslíky“ nás provedlo napříč ostrovy tohoto asijského státu a jak již samotný název napovídá – putovali jsme za velikány i drobečky této pestrobarevné země. Poznali jsme tradice a kulturu místních obyvatel (nejvíce nás nadchly křesťanské velikonoční tradice). Dozvěděli jsme se mnoho o místní přírodě (zvláště nártounovi filipínském, který nám vykouzlil úsměv na tváři), o hlavním městě Manile či místních specialitách z oblasti kuchyně. Mohli jsme tak nahlédnout na zcela odlišný způsob života a pestrost přírody Jihovýchodní Asie.

Program jsme si všichni velmi užili a odnesli si mnoho nových vědomostí a zážitků. Těšíme se na další návštěvu programu v dalším roce.

Mgr. Kristýna Vodičková (vyučující zeměpisu)

Fotogalerie: Cesta na Filipíny v rámci programu Planeta Země 3000