Virtuální prohlídka školy

Čekání na Mikuláše, čerta a anděla

08.12.2020 14:41

ČEKÁNÍ NA MIKULÁŠE, ČERTA A ANDĚLA

V pátek 4. prosince 2020 žáci AZŠ netrpělivě očekávali příchod Mikuláše, čerta a anděla. Už od rána panovala ve škole zvláštní atmosféra. Žáci měli na paní učitelky různé otázky. „Může do školy čert přijít, když je koronavirus?“ „Bude mít Mikuláš pod vousy roušku?“

Stateční žáčci z 1. B zarecitovali básničku a vše dobře dopadlo, nikoho si čert s sebou neodnesl. Výuku si zpestřili tematickými pracovními listy, výrobou čertíků a andílků. Nezapomněli ani na tradici k svátku sv. Barbory, která v tento den slaví svátek. Třešňovou větvičku si dali do vody a čekají, co se s ní do Vánoc stane.

2. B si čekání na kouzelnou návštěvu zkrátila zábavným učením. V českém jazyce si žáci přečetli malované čtení o sv. Mikuláši, o jeho putování a vyluštili osmisměrku s věcmi, které potřebuje Mikuláš, čert i anděl. Závěr dne si žáci užili na chodbě, kde na jednotlivých stanovištích plnili úkoly a to nejen mikulášské.

Mikuláš zjistil, že ve 3. A jsou jen samé hodné děti, což čerta velmi rozladilo a namaloval dětem na obličej pekelné znamení. Děti odrecitovaly mikulášskou báseň a dostaly sladkou odměnu. V průběhu dopoledne si každý zdobil perníčky, které upekly paní učitelky. Některým perníčkům se podařilo vydržet i do konce vyučování. Den tak byl krásně voňavý. Žáci 3. B recitovali básně, protože zpívat se stále nesmí, a byli odměněni sladkostí. Čert, přestože vypadal strašidelně, byl sice hrůzostrašný, ale ohleduplný. Počet žáků zůstal stejný, což znamenalo, že si nikoho v pytli neodnesl.

Žáci čtvrtých ročníků vyráběli z papírových talířů napodobeninu Mikuláše. Skládání, stříhání a lepení jim šlo bezvadně, a proto jsme rozhodli si vyrobit ještě obrázek, tentokrát anděla. Obrázky andělů zdobí vchod do třídy a žáci do ní vstupují pod jejich ochranou.

V pátých třídách si čekání na Mikuláše, Anděla a Čerta žáci zkrátili vyprávěním o adventu a tradicích, které se ke svátku sv. Mikuláše váží, zahráli si zábavné pohádkové vědomostní hry a ve výtvarné výchově si vyrobili vánoční dekorace. V 5. B si žáci ve skupinách vymýšleli příběh z vylosovaných slov a procvičili si komunikační dovednost a zdatnost - vypravování příběhu spolužákům.  V odpoledním vyučování tento svátek společně oslavila 5. C návštěvou vánočních trhů na Zelném trhu, kde si žáci koupili trdelník a teplý mošt na zahřátí….

Fotogalerie: Čekání na Mikuláše, čerta a anděla