Virtuální prohlídka školy

Celostátní finále 21. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus

21.06.2016 07:05

Mimořádný úspěch.

V pondělí 6. června 2016 proběhlo v Praze celostátní finále 21. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus. Po triumfu v krajském kole se ho zúčastnil i žák sekundy AM – Jan Rak.

Při pohledu na výsledkovou listinu kategorie ZŠ 01 nezbývá, než s radostí a uznáním Jendovi pogratulovat – z téměř šedesáti soutěžících skončil na výborném 18. místě s celkovým ziskem třiadvaceti bodů, přičemž vyšší příčka měla stejný počet bodů a rozhodovala pouze rychlost odevzdání. Navíc v celostátním finále byl nejlepší z brněnských škol.

https://www.eurorebus.cz/docs/cms/v%C3%BDsledky/21.%20ro%C4%8Dn%C3%ADk/finale/jednotlivci_vysledky_zs01.pdf

Jendovi moc děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia, za kterou bude také oceněn, protože si vážíme jeho snahy a nadšení, které do soutěže investoval v průběhu celého školního roku.

 

Letošní účast žáků v soutěži byla zdařilá a Jendův úspěch snad motivuje nejen jeho samotného, ale i další studenty k hojné účasti v dalším ročníku této soutěže.

Mgr. Kristýna Vodičková – vyučující zeměpisu S AM

 

A jak vše viděl Jenda?

Po absolvování krajského kola v Brně jsem postoupil do Prahy v kategorii jednotlivců ZŠ 01 z prvního místa. V naší kategorii se utkalo ve finále republiky 59 žáků.

6. 6. 2016 v 9 hodin začalo klání o veškeré ceny a konečné umístění v celorepublikovém kole soutěže Eurorebus. 21. ročník soutěže se konal v TOP HOTELU Praha a soutěž moderoval Honza Kovařík. V testu bylo 36 otázek a ty byly obsahově od základů zeměpisu, přes biologii a chemii až po latinu. Na test byl časový limit 40 minut, který se mi podařilo bez problémů dodržet.  Po skončení testu začala velice zajímavá přednáška s horolezcem Markem Holečkem.

A potom už bylo jen vyhlášení výsledků.

Vyhlašovala se

  • nejlepší škola
  • nejlepších 10 tříd v každé kategorii
  • nejlepších 10 jednotlivců v každé kategorii

Umístil jsem se na 18. místě s 23 body z 60 jednotlivců. Se svým výkonem jsem spokojen, neboť se mi podařilo porazit všechny bojovníky z Jižní Moravy a Svitavska, se kterými jsem se potkal už v krajském kole. Po vyhlašování výsledků se všichni rozjeli domů.

Jan Rak – žák sekundy AM

Fotogalerie: cClostátní finále 21. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus.